Nikdy jsem ho nezařadila na seznam měst, která bych z jakéhokoli důvodu ráda navštívila, ať už z důvodu nakupování, výletu po památkách nebo jen pro jeho atmosféru. Až má módní vášeň mě do tohoto města zavedla. Zcela jsem propadla francouzské návrhářce Tara Jarmon, jejíž módu jsem objevila v butiku DUSNI3. Toužila jsem navštívit originální butik Tara Jarmon a nejbližší je právě v Mnichově.

Jelikož je Mnichov relativně kousek, vyrazila jsem původně jen na otočku. Za necelých 3,5 hodiny jsem se ocitla v centru města a hledala parkoviště. Po chvíli, kdy jsem třikrát objela ten samý blok a začala být lehce zoufalá, přibrzdili mé auto policisté a já jen zoufale broukla, že hledám parkoviště. Anglicky i řekli „následujte nás“ a během chvíli jsem s plnou parádou a prvotřídní ochranou zaparkovala přímo v centru luxusní čtvrti. Začátek výletu tedy nebyl špatný. Když jsem vyrazila směr nákupy, hledala jsem nejdříve jak jinak než toaletu a šálek horké kávy na odstartování. Po pár metrech hledání kavárny jsem zahlédla logo Michael Kors a na životně důležité potřeby zcela zapomněla a vyrazila jak psisko za kostičkou. Bohužel nějak mě ochod Michaela Korse, který jsem vždy toužila mít v Praze, nenadchl. Interiér nebyl nijak zajímavý a ani podzimní kolekce mě nějak nepřesvědčila a to jsem jeho velkou milovnicí a několik jeho kabelek a bot dřímá v mé skříni.

Ihned naproti butiku Michael Kors jsem objevila skvělé místo, kde servírovali kávu v misce, jak je tomu zvykem na jihu Francie. To mě dostalo. Atmosféra, vynikající káva, fantastická a velice milá obsluha mě až zaskočila. Němci jsou v mé mysli spíše upjatí lidé bez humoru, ale Mnichov mě přesvědčil o opaku a ony předsudky vzaly za své. Poté jsem zamířila na hlavní ulici Maximilianstrasse, na které najdete snad všechny luxusní značky od Louis Vuitton přes Burberry po nádherný Gucci. A právě i zde jsem našla své místo snů. Butik Tara Jarmon. Má peněženka si uvnitř trochu poplakala a já vyšla s velkými taškami a radostným pohledem šťastného dítěte, které dostalo svou vytouženou hračku. Ale na svou obranu, byly velké slevy!

Tím měl můj malý výlet skončit, ale počasí ten den vyloženě přálo a život města lákal k prozkoumání. Bez mapy i jakéhokoli průvodce jsem vyrazila ulicemi. Nejdříve jsem došla na malé kouzelné náměstí, kde právě všichni obědvali a k tomu vyhrávala klasická bavorská pouliční kapela. Poté jsem narazila na nádhernou kašnu, do které jsem pár drobných hodila pro štěstí. To se vždy hodí. Jen o kousek dál se tyčila neuvěřitelná katedrála, ve které jsem zase pro změnu zapálila svíčku. Všude kolem vás je neskutečné množství různých butiků snad všech značek světa a to nejen těch luxusních. Výběr v čemkoli je nekonečný a musí si zde vybrat úplně každý. Město neuvěřitelně žije, lidé postávají u kašen, popíjí kávu nebo pivo ve venkovních zahrádkách a vy nemáte ani na chvilku pocit, že byste stáli uprostřed města, které by podle své země mělo být sterilní a upjaté.

Jen jsem nijak často nenarazila na dobře oblečené ženy, které by svým stylem jakkoli někoho motivovaly. Když sedíte například ve Vídni na náměstí, nestačí se otáčet, kolik upravených žen kolem sebe vidíte. Tady bohužel je to velmi podobné jako u nás. Ten vytříbený styl a vkus tu stále chybí a přitom je tu tak obrovský výběr, který v Praze zatím zdaleka není.

Tak pokud si chcete udělat hezký víkend nebo cestu za nákupy, město Mnichov vás rozhodně nezklame.

Foto: Soukromý archiv