Ať už vás čeká krátký přelet nebo několikahodinový zážitek na palubě letadla, základní pravidla pro vytvoření outfitu vhodného pro tento druh cestování jsou komfort, fuknčnost a připravenost na počasí v cílové destinaci. Nepohodlná sedadla, měnící se teplota či tlak v kabině ale při promyšlených a chytře zvolených kouscích oblečení a doplňků nemohou vyvést nikoho z míry.

Začněte vytvářením celkového outfitu složeného ze vzdušných materiálů – bavlny, hedvábí či lněných tkanin, které pomohou ideální cirkulaci vzduchu. Těsné a stáhnuté části oděvu mohou způsobit krevní sraženiny, které představují při dlouhých letech vážné riziko. Sáhněte po volném tričku a kraťasech, topu a kalhotech nebo dlouhých šatech. K zahození také není jeden kousek oděvu s více kapsami, do nichž ukryjete klíče, mobilní telefon a další nezbytné drobnosti, které chcete mít neustále při sobě.

Vyhněte se kovovým sponám, páskům a dalším zbytečnostem, ty vás zbytečně zdrží při letištní kontrole, nebudete je muset sundávat a znovu oblékat.

Nevhodné jsou kousky oděvů, nejčastěji topy a trička s kontroverzními nápisy. Ne všem přítomným ve vašem letadle totiž mohou připadat vtipné a originální jako vám, což by mohlo způsobit zbytečné problémy.

Nejlepší volbou pro cestování jsou ploché boty, maximálně nízký podpatek či volné tenisky. Nezapomínejte na to, že vlivem dlouhého sezení mají nohy sklon k otékání. Ještě lépe uděláte, pokud obuv po usednutí do sedadla vyzujete a na nohy natáhnete teplejší ponožky.

Nakonec je potřeba dodat celému outfitu dodatečnou jiskru – nápadné příruční zavazadlo, náušnice nebo barevný bavlněný šál, který lze využít kolem krku, jako pokrývku či smotaný do podoby malého polštářku. Mnozí také volí klobouk zakrývající nepoddajné vlasy nebo tmavé sluneční brýle. Ty si skvěle poradí s nevyspalým obličejem.

A ještě poslední tip na závěr. Do příručního zavazadla si na palubu vezměte oblečení na první den dovolené. Nikdy nevíte, od čeho se během cesty ušpiníte nebo kam se vaše zavazadlo kvůli mezipřistání zatoulá. Přeji vám šťastnou cestu!

Foto:Pinterest.com