Koh Kradan, Thajsko

V Thajsku najdete spoustu krásných pláží a vybrat si jen jedinou je téměř nadlidský úkol. Proto vám představujeme Koh Kradan, jeden z těch klidnějších ostrovů, kde najdete krásné písečné pláže, kokosové a kaučukové plantáže, korálové útesy na pobřeží, křišťálově čistou vodu, a tedy i prostor pro zážitky ze šnorchlování, potápění či výletů na kajaku.

Playa del Amor, Mexiko

Mexická podzemní pláž Playa del Amor na souostroví Marieta Islands je opravdovým skvostem přírody. Váže se k ní zajímavá legenda, že daný „kráter“ vytvořila bomba – ostrovy totiž kdysi sloužily mexické armádě. Navíc sám přístup k pláži je pěkně adrenalinový – musíte se podplavat nebo proplout na kajaku dlouhým tunelem kolem zrádných skal, takže se jedná o ideální spojení, když se nechcete jen válet na pláži.

Dune du Pyla, Francie

Francie se kromě Louvre nebo Eiffelovky může pyšnit i jednou unikátní pláží, resp. dunou s názvem Dune du Pyla. Jde o živou a ještě k tomu nejvyšší dunu v Evropě – má totiž více než 100 m. Pláž je vzdálená asi hodinu od Bordeaux a ty výhledy na Atlantik z jedné strany a borové lesy na straně druhé vás skutečně dostanou. A ani nemusíte cestovat moc daleko!

Durban, JAR

Abychom to měli trochu pestré, rozhodli jsme se do našeho výběru zařadit pláž Durban v Jihoafrické republice, která je považována za jednu z nejlepších městských pláží na světě. Krásný písek, kavárny, umění, surfing a další sportovní vyžití vás čeká právě v JAR se spoustou atrakcí a městskou zábavou navíc. Jsme si jistí, že tady se rozhodně nudit nebudete.

Yyteri, Finsko

A na závěr možná menší překvápko. S Finskem si mnoho z nás spojí řadu přírodních krás a rarit, nicméně na západě téhle severské země poblíž města Pori se rozléhá krásná pláž Yyteri s překvapivě jemným pískem, dunami a borovými lesy. Je ideální na relax či aktivní odpočinek, který láká surfaře z celé Skandinávie.