Reiters si zamilujete za první návštěvu. Za celým rozsáhlým komplexem stojí muž, jehož rodina už za císaře Franze Josefa provozovala zájezdní hostinec v Tyrolsku. Karl J. Reiter, majitel celého resortu, je tyrolský sympaťák s dlouhými vlasy, který nasbíral zkušenosti ve špičkových hotelech v Londýně, Paříži i v USA. Komplex koupil v roce 2004, stávající hotely zrekonstruoval a přikoupil rozsáhlé pozemky, díky kterým jste při návštěvě obklopeni jen samou přírodou.

V Reiters se nemáte šanci nudit. K dispozici jsou tu golfová hřiště, velká jízdárna s dvaceti lipicány, tenisové kurty, cyklistické stezky, resort je také zaměřen na wellness s mnoha druhy saun i bazénů se sladkou i slanou vodou.

Lázeňský komplex je v Reiters v současné době největší soukromý areál v Evropě. Lázně využívají pramen o teplotě 33 °C, který vyvěrá z hloubky 900 metrů a má léčivé účinky. Hoteloví hosté tu mají k dispozici vnitřní i venkovní bazény se slanou i sladkou vodou, posilovny, tělocvičny i mnoho druhů saun. Zajít si také můžete na nejrůznější masáže, jógu, jsou zde odborníci na ajurvédu i shiatsu.

Karl Reiter je požitkář a to samé rád dopřává i svým hostům. Reiters tak nabízí skvělou gastronomii na špičkové úrovni, je zde několik restaurací i vinotéka.

Fanoušci golfu si zde přijdou na své. Hosté si mohou užít několik golfových hřišť, největší pozornost poutá exkluzivní 18jamkové, které je oblíbené i profesionály. Kvalitní výuku golfu má na starosti Reiters Golf Academy, v zimě jde trénovat ve vytápěných boxech.

Na své si přijde nejen náročná klientela, která touží po odpočinku, ale také rodiny s dětmi. Resort Reiters nabízí dva druhy hotelů. Pětihvězdičkový Reiters Supremehotel je určen pro klienty, kteří jsou neradi rušeni a svoji dovolenou si chtějí užít v klidu. Reiters Finest Familyhotel je dětský hotel, který se cíleně věnuje dětské pohodě, děti zde najdou nejrůznější zábavu, v areálu jsou pro ně připraveny herny, bazény, ale i pagoda s vlastním divadlem a kinem.

Největší radost udělal Karl Reiter mě osobně svoji stájí lipicánů, nejtarší a nejslavnější koňskou rasou v Evropě. Zajezdit si můžete na kryté i venkovní jízdárně pod dohledem trenéra, vyjíždky si můžete užít i v přírodě nebo kočáře. Pro děti jsou tu pak bílí albínští oslíci, americké plemeno mini koní a ustájeni jsou tu i bůvoli.

Moje osobní zkušenost

Reiters jsem navštívila v zimě, kdy napadlo zrovna skoro metr sněhu. Plavat ve venkovním vyhřátém bazénu, kdy je kolem vás jen bílý sníh je opravdu zážitek. Ale to samozřejmě není to jediné, co mě v Reiters potěšilo. Perfektní služby a servis, profesionální a milý personál, který splní vše co chcete je jen dalším plusem tohoto komplexu. Rozmanitost zážitků, které se dají v Reiters zažít, stojí opravdu za to. Vyzkoušela jsem různé druhy saun i bazénů, relaxační masáž mi pak přišla velmi vhod po hodině tréninku na zatím nejlepším bílém koni. Můj mlsný jazyk byl pak naprosto uspokojen tamní zdravou kuchyní a ty zimní tři dny byly opravdovým relaxem, kdy jsem vlastně nezapnula ani počítač. Nikdy jsem na takovém podobném místě nebyla a Reiters má mé naprosté doporučení.

Foto: Archiv Reiters