Resort Reiters: Opravdový ráj pro každého

/ Redakce

Nejvýchodnější a nejmladší část Rakouska – Burgerland přitahuje každý rok svoji rozmanitostí tisíce návštěvníků. V jeho jižní části, nedaleko lázeňského střediska Bad Tatzmannsdorf, se nachází prázdninový resort Reiters Reserve Südburgenland.

Reiters si zamilujete za první návštěvu. Za celým rozsáhlým komplexem stojí muž, jehož rodina už za císaře Franze Josefa provozovala zájezdní hostinec v Tyrolsku. Karl J. Reiter, majitel celého resortu, je tyrolský sympaťák s dlouhými vlasy, který nasbíral zkušenosti ve špičkových hotelech v Londýně, Paříži i v USA. Komplex koupil v roce 2004, stávající hotely zrekonstruoval a přikoupil rozsáhlé pozemky, díky kterým jste při návštěvě obklopeni jen samou přírodou.

V Reiters se nemáte šanci nudit. K dispozici jsou tu golfová hřiště, velká jízdárna s dvaceti lipicány, tenisové kurty, cyklistické stezky, resort je také zaměřen na wellness s mnoha druhy saun i bazénů se sladkou i slanou vodou.

Lázeňský komplex je v Reiters v současné době největší soukromý areál v Evropě. Lázně využívají pramen o teplotě 33 °C, který vyvěrá z hloubky 900 metrů a má léčivé účinky. Hoteloví hosté tu mají k dispozici vnitřní i venkovní bazény se slanou i sladkou vodou, posilovny, tělocvičny i mnoho druhů saun. Zajít si také můžete na nejrůznější masáže, jógu, jsou zde odborníci na ajurvédu i shiatsu.

Karl Reiter je požitkář a to samé rád dopřává i svým hostům. Reiters tak nabízí skvělou gastronomii na špičkové úrovni, je zde několik restaurací i vinotéka.

Fanoušci golfu si zde přijdou na své. Hosté si mohou užít několik golfových hřišť, největší pozornost poutá exkluzivní 18jamkové, které je oblíbené i profesionály. Kvalitní výuku golfu má na starosti Reiters Golf Academy, v zimě jde trénovat ve vytápěných boxech.

Na své si přijde nejen náročná klientela, která touží po odpočinku, ale také rodiny s dětmi. Resort Reiters nabízí dva druhy hotelů. Pětihvězdičkový Reiters Supremehotel je určen pro klienty, kteří jsou neradi rušeni a svoji dovolenou si chtějí užít v klidu. Reiters Finest Familyhotel je dětský hotel, který se cíleně věnuje dětské pohodě, děti zde najdou nejrůznější zábavu, v areálu jsou pro ně připraveny herny, bazény, ale i pagoda s vlastním divadlem a kinem.

Největší radost udělal Karl Reiter mě osobně svoji stájí lipicánů, nejtarší a nejslavnější koňskou rasou v Evropě. Zajezdit si můžete na kryté i venkovní jízdárně pod dohledem trenéra, vyjíždky si můžete užít i v přírodě nebo kočáře. Pro děti jsou tu pak bílí albínští oslíci, americké plemeno mini koní a ustájeni jsou tu i bůvoli.

Moje osobní zkušenost

Reiters jsem navštívila v zimě, kdy napadlo zrovna skoro metr sněhu. Plavat ve venkovním vyhřátém bazénu, kdy je kolem vás jen bílý sníh je opravdu zážitek. Ale to samozřejmě není to jediné, co mě v Reiters potěšilo. Perfektní služby a servis, profesionální a milý personál, který splní vše co chcete je jen dalším plusem tohoto komplexu. Rozmanitost zážitků, které se dají v Reiters zažít, stojí opravdu za to. Vyzkoušela jsem různé druhy saun i bazénů, relaxační masáž mi pak přišla velmi vhod po hodině tréninku na zatím nejlepším bílém koni. Můj mlsný jazyk byl pak naprosto uspokojen tamní zdravou kuchyní a ty zimní tři dny byly opravdovým relaxem, kdy jsem vlastně nezapnula ani počítač. Nikdy jsem na takovém podobném místě nebyla a Reiters má mé naprosté doporučení.

Foto: Archiv Reiters