Město cyklistům zaslíbené

Ještě než se vrhneme na konkrétní tipy, začneme doporučením, jak se po Kodani pohybovat. Jednoznačně na kole. Jsou všude, dojedete na nich kamkoliv a ani se moc nenadřete, protože v dánské metropoli není ani malý náznak kopce. A má to styl!

Nyhavn

Asi nejznámější kodaňská ulice, resp. bývalý přístav. Rušný, turistický a fotogenický. Jestli toužíte mít fotku s barevnými domy a loděmi ve zdejším kanálu, jste na ideální adrese. Podél celé ulice najdete nejrůznější kavárny, restaurace a bistra, hudba hraje kolem, v zimě vánoční trhy, tohle prostě musíte zažít.

Amager Strandpark

Přímořský veřejný park, který nabízí vyžití v podstatě po celý rok. Sportovní povahy jistě ocení aktivity typu jízda na kajaku, kitesurfing, windsurfing, plavání, šnorchlování, běh nebo cyklistika. Pokud se nechcete zas tolik namáhat, může se pro vás park stát ideálním útočištěm pro pikniky či klasické opalovačky na pláži, i když spíše v letních měsících.

Tivoli

Zábavní park, jenž ocení především ti z vás, kteří si libují v horských drahách, kolotočích a podobných atrakcích. Funguje už od roku 1843 a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Dánsku. Zdobí ho pestrobarevné květiny, všemožná světla a lampičky, takže především večer je tu skvělá atmosféra. Park nabízí i prostor pro kulturu – konají se v něm koncerty a divadelní představení.

Christiania

A jako poslední zmíníme čtvrť Christiania, jedno z nejstarších squatterských a hippie sídlišť v Evropě. Tak trochu jiná zábava, především pro volnomyšlenkáře. Jde o místo, které hlásá nezávislost na Dánsku. Najdete tu nejrůznější stánky, kavárny, galerie, prostě alternativa nejvyšší úrovně, která rozhodně není pro každého, nicméně přináší bezesporu specifický zážitek. Pozor, nefotit!