Pokud jste dlouholetou etapu příběhů mladého kouzelníka Harryho Pottera obcházeli velkým obloukem, nyní je na čase dát šanci alespoň jeho autorce. J. K. Rowling totiž letos uvedla na trh svůj úplně první román pro dospělé, nesoucí název Casual vacancy“ (Prázdné místo), který pojednává o soudobé společnosti. Kniha je plná zvratů, poměrně hodně zapojených postav i trefného humoru. Přemýšlet o ní tak budete mnohem déle než jen během čtení poslední stránky.

Rowling-Casual Vacancy[1]

Jestli hledáte něco kratšího a více zábavnějšího, sáhla bych po povídkách a fejetonech Haliny Pawlowské, jejíž styl psaní někteří zbožňují a další bohužel po několika stránkách omrzí. Za sebe chci doporučit knihy Zoufalé ženy dělají zoufalé věci“ či „Strašná nádhera“, kniha plná starostí, radostí i nekončících nadějí.

Oddechovku však mnozí také spatřují v knihách plných napětí, strachu a vzrušení. Hororové tématice se již několik let věnuje Stephen King a letos vydal knihu s názvem Joyland“, která vás zanese do prostředí zábavního parku. Dílo přečtete doslova jedním dechem, jestli nejste fanoušci listování, můžete si ji objednat i jako audioknihu.

stephen king joyland[1]

A pokud se nebojíte anglicky psaného slova, vsaďte na novelu Sisterland“ od Curtis Sittenfeld. Drama z prostředí bohaté rodiny, identických dvojčat Kate a Violet, které jsou obdarovány nezvykle rozvinutými smysly a schopností vidět budoucí události, vám učaruje.

sisterland[1]

Foto: Pinterest.com