Tyrolská Zugspitz Arena: Místo, které vás překvapí

/ Redakce

Překvapí vás ve všech ohledech. Tyrolská Zugspitz Arena je velmi okouzlující místo, které vám nabídne vše, co si od zimní dovolené přejete.

Tyrolská Zugspitz Arena leží na rakouské straně Zugspitze, včleněná mezi Zugspitze na severu a Mieminger Kette s pohořím Wettersteinu na jihu.  Jako hraniční hora leží Zugspitze – nejvyšší vrchol Německa.

Všichni milovníci zimních sportů si v Tyrolské Zugspitz Areně přijdou na své. V sedmi sousedních lyžařských areálech je možné objevit šarm malých sjezdovek na vysoké úrovni, celkem 139 km lyžařských sjezdovek, z toho 93 km zasněžených stop a 58 horských drah. Dva nové vleky s vyhřívanými sedačkami a nová horská gastronomie na louce Ehrwalder Almjsou opravdovým zážitkem. Všechny lyžařské oblasti jsou také velmi dobře propojeny skibusy a vy tak máte možnost si jednoduše a rychle vyzkoušet co nejvíce areálů.

ZUGSPITZ-12

Na vyznavače bílých stop tu čeká běžkařský ráj, kromě 20ti bílých stop v délce 110km je tu také 2,5km dlouhá zasněžená kulatá stopa v golfovém areálu Moos mezi Ehrwaldem a Lermoosem.

Zajímavostí, kterou jinde nenajdete, je také pravidelné večerní sáňkování v Ehrwalder Alm, které si oblíbili i místní. V půjčovně sáněk narazíte na různé věkové kategorie, i skupinky,  3km dlouhou modrou sjezdovku máte poté možnost si užít v jiné atmosféře, večerní osvětlení, šumění sněhu a noční výhled s hvězdami na okolní hory je opravdu zážitek, který mohu osobně doporučit.

Určitě si nenechte ujít výjezd kabinkovou lanovkou na nejvyšší horu Německa – Zugspitze.Když vám bude počasí přát, budete si připadat jako v nebi s výhledem na všechny strany a dohlédnete až do Itálie. Nahoře máte možnost se nechat vyfotit, poobědvat v prosklené restauraci nebo si zajít do muzea, kde se vám stavba stanice na na Zugspitze představí blíže a dozvíte se i zajímavosti z historie.

ZUGSPITZ-15

Samostatnou kapitolou je tyrolská kuchyně a speciality, které mají do diety hodně daleko, ale ochutnat je prostě musíte. Při mé návštěvě jsem měla možnost ochutnat především místní speciality s masem a zelím, servírované v jedné obří pánvi, ale i zdravější varianty předkrmu s různými sušenými šunkami.

Zugspitz-23

 

Co je na Tyrolské Zugspitz Areně skvělé, jsou velice milí místní lidé. Většina penzionů a hotelů jsou rodinným podnikem, který se dědí z generace na generaci a je to také díky tomu velmi znát. Všude o mě bylo postaráno s domácí vřelostí a péčí. Pokud jste se tedy ještě nerozhodli, kam na zimní dovolenou, neváhejte a užite si atmosféru Zugspitz Areny.

Foto: Kamila Písaříková