Tyrolská Zugspitz Arena leží na rakouské straně Zugspitze, včleněná mezi Zugspitze na severu a Mieminger Kette s pohořím Wettersteinu na jihu.  Jako hraniční hora leží Zugspitze – nejvyšší vrchol Německa.

Všichni milovníci zimních sportů si v Tyrolské Zugspitz Areně přijdou na své. V sedmi sousedních lyžařských areálech je možné objevit šarm malých sjezdovek na vysoké úrovni, celkem 139 km lyžařských sjezdovek, z toho 93 km zasněžených stop a 58 horských drah. Dva nové vleky s vyhřívanými sedačkami a nová horská gastronomie na louce Ehrwalder Almjsou opravdovým zážitkem. Všechny lyžařské oblasti jsou také velmi dobře propojeny skibusy a vy tak máte možnost si jednoduše a rychle vyzkoušet co nejvíce areálů.

ZUGSPITZ-12

Na vyznavače bílých stop tu čeká běžkařský ráj, kromě 20ti bílých stop v délce 110km je tu také 2,5km dlouhá zasněžená kulatá stopa v golfovém areálu Moos mezi Ehrwaldem a Lermoosem.

Zajímavostí, kterou jinde nenajdete, je také pravidelné večerní sáňkování v Ehrwalder Alm, které si oblíbili i místní. V půjčovně sáněk narazíte na různé věkové kategorie, i skupinky,  3km dlouhou modrou sjezdovku máte poté možnost si užít v jiné atmosféře, večerní osvětlení, šumění sněhu a noční výhled s hvězdami na okolní hory je opravdu zážitek, který mohu osobně doporučit.

Určitě si nenechte ujít výjezd kabinkovou lanovkou na nejvyšší horu Německa – Zugspitze.Když vám bude počasí přát, budete si připadat jako v nebi s výhledem na všechny strany a dohlédnete až do Itálie. Nahoře máte možnost se nechat vyfotit, poobědvat v prosklené restauraci nebo si zajít do muzea, kde se vám stavba stanice na na Zugspitze představí blíže a dozvíte se i zajímavosti z historie.

ZUGSPITZ-15

Samostatnou kapitolou je tyrolská kuchyně a speciality, které mají do diety hodně daleko, ale ochutnat je prostě musíte. Při mé návštěvě jsem měla možnost ochutnat především místní speciality s masem a zelím, servírované v jedné obří pánvi, ale i zdravější varianty předkrmu s různými sušenými šunkami.

Zugspitz-23

 

Co je na Tyrolské Zugspitz Areně skvělé, jsou velice milí místní lidé. Většina penzionů a hotelů jsou rodinným podnikem, který se dědí z generace na generaci a je to také díky tomu velmi znát. Všude o mě bylo postaráno s domácí vřelostí a péčí. Pokud jste se tedy ještě nerozhodli, kam na zimní dovolenou, neváhejte a užite si atmosféru Zugspitz Areny.

Foto: Kamila Písaříková