Vánoční Paříž očima redaktorky Iconiqu

/ Redakce

Moje cesta Paříží trvala tři dny a byla plná vánočních zážitků. A kam vedly mé další kroky? Galerii Lafayette jsem nemohla vynechat.

Výzdobu výloh Galeries Lafayette si vzal na starosti pro tento rok Louis Vuitton, oživlá zvířata tančí mezi stylovými kufry, tučňáci nosí poslední kolekci kabelek a děti jsou nadšené. Uvnitř obchodu je velmi živo. Tradiční vánoční strom ozdobil pro tento rok Swarovski, odlesky broušených kamenů berou dech. U Chanel se stojí fronta až za roh a prodavači se usmívají.

V kavárnách kolem proudí život stejně jako obvykle, snad jen papírových tašek má každý host víc než obvykle.

Paříži stačí jen tak být. Na ulici, v kavárně, v metru nebo obchodě. Dívat se kolem sebe a nechat se unášet. Znovu jsem se přesvědčila, že i když bylo toto město několik let mým druhým domovem, pořád mě baví, pořád dokáže potěšit a překvapit.

Champs Elysées je plná turistů, po pravé straně vcházím do jednoho z největšího obchodu Louis Vuitton v Evropě. Přízemí je věnováno kabelkám, těsní se tu opravdu mezinárodní společnost i různých věkových kategorií, nakupovat ale přišli všichni. V prvním patře je o něco méně lidí, kolekce Prêt-à-porter visí elegantně na ramínkách a i výběr bot je opravdu mimořádný. Stojí za to se dívat kolem sebe a to i vzhůru. V sekci klasických cestovních zavazadel je velmi impozantní skleněná expozice. Vystaveny jsou tu také miniatury kultovních cestovních zavazadel Louis Vuitton.  V sekci šperků a doplňků voní čerstvé lilie. Jedinou nevýhodou jsou všudypřítomní bodyguardi, kteří mě kontrolují, jestli nefotím příliš. Návštěva tohoto místa ale rozhodně stojí za to.

0 Comments

    Leave a Comment