Výzdobu výloh Galeries Lafayette si vzal na starosti pro tento rok Louis Vuitton, oživlá zvířata tančí mezi stylovými kufry, tučňáci nosí poslední kolekci kabelek a děti jsou nadšené. Uvnitř obchodu je velmi živo. Tradiční vánoční strom ozdobil pro tento rok Swarovski, odlesky broušených kamenů berou dech. U Chanel se stojí fronta až za roh a prodavači se usmívají.

V kavárnách kolem proudí život stejně jako obvykle, snad jen papírových tašek má každý host víc než obvykle.

Paříži stačí jen tak být. Na ulici, v kavárně, v metru nebo obchodě. Dívat se kolem sebe a nechat se unášet. Znovu jsem se přesvědčila, že i když bylo toto město několik let mým druhým domovem, pořád mě baví, pořád dokáže potěšit a překvapit.

Champs Elysées je plná turistů, po pravé straně vcházím do jednoho z největšího obchodu Louis Vuitton v Evropě. Přízemí je věnováno kabelkám, těsní se tu opravdu mezinárodní společnost i různých věkových kategorií, nakupovat ale přišli všichni. V prvním patře je o něco méně lidí, kolekce Prêt-à-porter visí elegantně na ramínkách a i výběr bot je opravdu mimořádný. Stojí za to se dívat kolem sebe a to i vzhůru. V sekci klasických cestovních zavazadel je velmi impozantní skleněná expozice. Vystaveny jsou tu také miniatury kultovních cestovních zavazadel Louis Vuitton.  V sekci šperků a doplňků voní čerstvé lilie. Jedinou nevýhodou jsou všudypřítomní bodyguardi, kteří mě kontrolují, jestli nefotím příliš. Návštěva tohoto místa ale rozhodně stojí za to.