Příroda

Slovinko, to je především nádherná, místy panenská příroda, kterou by mohly jiné evropské státy závidět. Na malém prostoru naleznete hory ideální na letní túry, lesy a louky vhodné pro cyklistiku, ale i možnost koupání v moři na slovinském pobřeží nebo v některém z velkého množství jezer. Pozor, možná narazíte i na medvědy!

Víno

Holdujete-li dobrému vínu, pak je pro vás Slovinsko skvělou volbou. Jen pro zajímavost, nachází se zde nejstarší vinice na světě, jež pochází z 16. století. Chystáte-li se užít si konzumaci vína, vymezte si rovnou čas na důkladné prozkoumání tamějších vinic.

Jeskyně

Slovinské podzemí ukrývá stovky jeskynních komplexů, z nichž je pár přístupných veřejnosti. Jste-li dobrodružnější povahy a rádi objevujete nová místa, místní jeskyně musíte vidět. Nejznámější je Postojna, která vám svou enormní rozlohou a krásou vyrazí dech.

Moře

Slovinské pobřeží má sice necelých 50 km, ale i tak stojí za to ho navštívit. Užijte si příjemné koupání, odpolední kávu nebo zmrzlinu na prosluněných městských plážích. Nezapomeňte se při té příležitosti toulat i malebnými uličkami a nasajte místní atmosféru.