Netradiční cestování: Vydejte se do Slovinska

/ Redakce

Slovinsko je země, která stojí při vybírání destinace na dovolenou ve stínu svého populárnějšího souseda Chorvatska. Nabízí však spoustu rozmanitých možností a vjemů, které byste si neměly nechat ujít. Proč se vydat právě do Slovinska? Máme pro vás čtyři pádné důvody.

Příroda

Slovinko, to je především nádherná, místy panenská příroda, kterou by mohly jiné evropské státy závidět. Na malém prostoru naleznete hory ideální na letní túry, lesy a louky vhodné pro cyklistiku, ale i možnost koupání v moři na slovinském pobřeží nebo v některém z velkého množství jezer. Pozor, možná narazíte i na medvědy!

Víno

Holdujete-li dobrému vínu, pak je pro vás Slovinsko skvělou volbou. Jen pro zajímavost, nachází se zde nejstarší vinice na světě, jež pochází z 16. století. Chystáte-li se užít si konzumaci vína, vymezte si rovnou čas na důkladné prozkoumání tamějších vinic.

Jeskyně

Slovinské podzemí ukrývá stovky jeskynních komplexů, z nichž je pár přístupných veřejnosti. Jste-li dobrodružnější povahy a rádi objevujete nová místa, místní jeskyně musíte vidět. Nejznámější je Postojna, která vám svou enormní rozlohou a krásou vyrazí dech.

Moře

Slovinské pobřeží má sice necelých 50 km, ale i tak stojí za to ho navštívit. Užijte si příjemné koupání, odpolední kávu nebo zmrzlinu na prosluněných městských plážích. Nezapomeňte se při té příležitosti toulat i malebnými uličkami a nasajte místní atmosféru.