Výzva jménem Jizerská padesátka

Doslova rájem pro milovníky běžek je obec Bedřichov v Libereckém kraji. Na běžkaře čeká téměř 200 km dlouhá Jizerská magistrála, která provede sportovce po těch nejkrásnějších místech Jizerských hor. Trasy v Jizerských horách jsou velmi exponované. Každý rok se po nich v průměru vydá kolem půl milionu sportovců. V Bedřichově najdete i skvělé restaurace, kde naberete další síly. Odpočinout si pak jistě můžete v některém z malebných hotelů či penzionů. Záleží jen na vás, zda zvolíte rodinné apartmány či luxusní hotely s wellness.V Bedřichově se také koná legendární závod Jizerská padesátka, tak si rezervujte termín 8. – 10.2.2019!

Luxusní projížďka v Krkonoších

Horní mísečky v Krkonoších  nabízejí perfektně upravené tratě pro běžkaře všech věkových kategorií. Pro náročnější sportovce doporučujeme trasu z Horních Míseček na Vrbatovu boudu. Po pár prudších stoupáních vám budou odměnou překrásné výhledy do údolí. Kromě běžek je zde samozřejmě možné i sjezdové lyžování, a to v některém z areálů v okolí. Velmi populární je ski areál Horní Mísečky – Medvědín, které kromě jiného disponuje i čtyřsedačkovou lanovkou. Ubytovat se můžete přímo v „českém Aspenu”, Špindlerově Mlýně. Rezervaci je ale potřeba provést s předstihem – ty nejlepší hotely bývají dlouho dopředu vyprodané. Do Krkonoš zkrátka chtějí všichni.

Po sportovním výkonu do vířivky

Rovnou od hotelu se na běžkách pohodlně vydáte do okolí Priessnitzových lázní v Jeseníku. Vybrat si můžete ze dvou okruhů, 10  a 8 km. Oba dva jsou zhruba středně obtížné. Na běžkách se tedy zbytečně nevyčerpáte a zároveň si na čerstvém vzduchu krásně vyčistíte hlavu. Pohyb je důležitou součástí pobytu v lázních. Místní lázně se zaměřují na léčbu horních i dolních cest dýchacích, onemocnění nervové soustavy a poruchy kardiovaskulárního systému, ale užít si můžete i příjemnou relaxaci při wellness či relaxačním pobytu. Tak proč se po náročném roce neodměnit dnem ve spa?