Lom Borek

Lom se nachází u obce Borek mezi Chotěboří a Golčovým Jeníkovem. Je vyhledávaný nejen kvůli přírodnímu koupání, ale stal se i rájem pro potápěče. Pokud se vrhnete do ponoru, nelekněte se vraku Wartburgu a ponorky umístěných na dně.

Foto: snakesub.cz

Lom u Mariánského mlýna

Přezdívá se mu malý Jadran a svou podobou a atmosférou opravdu připomíná nějaké přímořské letovisko. Nemusíte ovšem tak daleko, tenhle zatopený „kráter“ s vysokými vápencovými skalními stěnami se nachází u Mikulova.

Foto: mikulov.cz

Lomeček

Zatopený kamenolom nedaleko Domažlic nabízí kromě osvěžujícího koupání i spoustu zábavy. V lomu je umístěna kabina, z níž můžete pozorovat podvodní život. Na břehu se zase můžete kochat uměním v podobě soch, maleb, plastik a instalací.

Foto: stranypotapecske.cz

Lomy na Kamenném vrchu

Je pravda, že v předchozím případě půjde o turisticky oblíbená místa. Pokud byste rádi více soukromí, zkuste tři lomy u Trhové Kamenice na Kamenném vrchu. Jsou ideální pro větší dobrodruhy, protože hloubka tu dosahuje až 21 metrů.

Foto: turistik.cz

Kurovický lom

Kurovický lom u Kroměříže je přírodní památka, kam byl dlouhá léta zakázán vstup. Dnes už slouží jako přírodní koupaliště, kde na vás čeká krásné okolí a modrá voda. K lomu vede cyklostezka, můžete si tak dát koupání jako osvěžující odměnu po vydatném výletu.

Foto: kampocesku.cz