Cestovatelské blogy: Sledujte českou scénu

/ Redakce

Spojuje je vášeň pro cestování, objevování nových míst a sdílení zážitků přes sociální sítě, na nichž je také sledují desetitisíce lidí. Pokud zrovna nemůžete poznávat jiné kouty planety, vstupte do světa cestovatelských bloggerů, kteří vám je zprostředkují skrze své fotografie. V Česku existuje hned několik inspirativních profilů a my vám přinášíme pětici z nich.

Terumenclova

Travel bloggerka a freelance fotografka Teru, díky jejímž cestám a tipům si můžete sami naplánovat dokonalý výlet, se snaží vyhýbat velkým davům, proto u ní často najdete turisty méně oblíbená místa, která však nepostrádají nic na své kráse. Aktuálně u ní hledejte info, pokud toužíte po Islandu v zimě.

Hynecheck

Spoustu inspirativních míst poznáte i na profilu Hynka Hampla. Vysokohorské záběry, čistá jezera, lesy a nedotčené krajiny různých koutů světa vás doslova vtáhnou do panenské přírody. Krásně laděné fotografie vás nadchnou natolik, že sami budete chtít začít objevovat.

Restlesschildcz

Zajímavá města, příroda a vtipné postřehy z cest najdete na profilu Restless Child Petry Voráčkové. Náladu vám však nezvednou jen barevné fotky na Instagramu, hledejte ji i na YouTube, který zásobuje cestovatelskými vlogy a různými tipy, navíc vždy s nadhledem a humorem.

Danekpavel

Další vizuální podívanou je instagramový účet Pavla Daňka. Dech beroucí krajiny umí zachytit dokonale. Z každé fotografie vyzařuje obrovská síla, jež vás nutí se na chvíli zastavit a jen tak žasnout, co příroda dokáže.

Amazingplacescz

Inspirativní místa naleznete i u nás v Česku. Něco o tom ví Amazing places, jež hledají a objevují kouzelná místa v našich končinách. Pokud sháníte tipy na dovolenou či ubytování na víkendový výlet, profil Amazing places je ideálním místem.

Foto: Instagramy bloggerů