Chcete More about Fashion? Navštivte Mint: Pop up Hall 13!

/ Redakce

Pražská tržnice až do konce roku v pátek a v sobotu hostí jedinečnou prodejní akci Mint: Pop up Hall 13. Ta ve 40 boxech prezentuje lokální módu, umění, design a gastronomické pochoutky. Nejedná se o klasickou prodejní akci, ale o jakýsi pop up “festival” , který nabízí i několik doprovodných programů. Nejbližší z nich na téma More about Fashion proběhne již 20. a 21. října a zaplní prostory haly č. 13 módními přehlídkami, přednáškami a workshopy.

V rámci víkendu s názvem More about Fashion otevře po oba dny koutek Fashion Revolution, jehož iniciátoři ve spolupráci s firmou Potex a Textileco odklánějí do upcyklačního inkubátoru z kontejnerových sběrů pánské košile, které čeští tvůrci přetvářejí do dále nositelných modelů. A právě během pátku a soboty 20. a 21. října si tyto modely můžete pořídit.

Na některém z komorních workshopů pro začátečníky i pokročilé se naučíte nové postupy i triky ve vyšívání a získáte vyšívací sadu pro domácí kratochvíle. Amatérské švadleny se zdokonalí na originální přednášce o šití a časopis WEARME FASHION v rámci workshopu představí aktuální módní trendy.

A protože k módě patří fashion show, prostory haly č. 13 se promění  v přehlídkové molo, na němž 7 módních talentů představí svoji aktuální tvorbu. Sobota přinese 2 bloky přehlídek pod vedením backstage manažerky Zdeňky Rezkové. Těšit se můžete na kolekce Denisy Dovalové, Leony Opalkové, Rebeky Monhartové, Simony Pekařové, Barbory Zahradníkové, Johanky Veselé a Martiny Benešové.

Sobotní podvečer bude určen především módním návrhářům, pro něž je ve spolupráci s Fashion Revolution  připraven cyklus přednášek.

Prostory Haly 13 vám budou otevřeny každý pátek od 11 do 19 hodin a sobotu od 9 do 17 hodin. Vstup je zdarma, bez bariér a dovnitř mohou i čtyřnozí miláčci.