Chcete žít co nejšetrnější a nejudržitelnější život? Pak nikdy nemůžete mít dostatek informací o tom, jak na to. Tihle influenceři vás naučí žít bez chemie, odpadu a třeba i bez masa…

Cornelia Grimsmo

Šťastný a spokojený život? To je docela fuška, ale rozhodně se vyplatí za něj bojovat. Cornelia vás možná bude inspirovat k tomu, abyste se konečně vydali za svými sny.

(!!) Just had a crazy aha-moment. Please try this with me: When you think of yourself, who or what do you see? I know a lot of people define themselves by their status, looks, roles in society, job etc.. And then there are people who identifies themselves with their thoughts: The person who is talking in your head. I always believed I was my thoughts! But try this: Close your eyes and observe your thoughts for a moment… done? You know when you are truly aware and listen to the thoughts that are played out in your head? That AWARENESS is you. That is your soul observing the thoughts. The thoughts are not You. They are not even your thoughts. They are just ideas and words that you’ve heard someone else say at one point in your life. That awareness is your TRUE self, and what you should listen to when making decisions. That truth is what we try to connect with through meditation and what will make your life peaceful and whole!! ??❣️ I finally got it ?? ?? Did that resonate with you?? What do you believe?

Příspěvek sdílený CORNELIA GRIMSMO ? (@grimcorn),

Radical Broccoli

Jak na zdravou snídani, nakupování bez obalů a hlavně, jak to všechno zvládnout bez problémů? Pomůže vám k tomu profil Radical Broccoli.

Our first time shopping without making any trash ?✔️✨?? waz dope

Příspěvek sdílený radicalbroccoli (@radicalbroccoli),

Trash Is For Tossers

Lauren vás naučí vyrobit si veškerou kosmetiku, dokonce i zubní pastu, a udržitelně se oblékat. Vyhnete se tak produkci odpadu, o čemž napovídá i název Trash Is For Tossers.

Sarah Lemkus

Rodinu z nového Zélandu si zamilujete stejně jako její recepty na rychlé veganské večeře, obědy i snídaně. Dejte tomu šanci!