Abyste si pobyt na horách opravdu užili a neprochladli, potřebujete teplé oblečení, které neprofoukne ani nepromokne. Počasí je tady totiž obzvlášť nevyzpytatelné. Intenzivní ledový vichr nebo prudký studený déšť může přijít zničehonic. Ideální je oblečení vrstvit. Na tělo si oblékněte elastické a prodyšné termoprádlo, které pomáhá udržovat správnou tělesnou teplotu i při sportovní zátěži a dobře odvede vlhkost. Doprostřed je vhodná hřejivá, ale zároveň lehká vrstva, ideálně fleecová, navrch prodyšnou, nepromokavou a větru odolnou vrstvu.

Aby Vás nezábly uši, nezapomeňte přibalit pokrývku hlavy, je všeobecně známo, že většina tepla odchází z těla ven právě hlavou. Na seznam si připište také rukavice, díky kterým Vám nezkřehnou prsty, a šálu, která Vás ochrání před bolestí v krku.  Ta dokáže být vždycky pořádně nepříjemná a obzvlášť na horách Vám dovede pobyt zcela pokazit. Jízda na lyžích nebo snowboardu je skvělá věc, ale když jste nachlazení, není to ono. Rozhodně nepodceňujte slunce, může nás spálit stejně jako v létě u moře. Kvalitní sluneční brýle, krém na pokožku s UV filtrem, který ochrání i před mrazem a větrem, a pomáda na rty by měly patřit k základní výbavě.

tantum

V pomyslné lékárničce by neměly chybět náplasti na drobná poranění, obvazy, prášky nebo gely na bolest svalů a kloubů, léky při potížích z nachlazení, na rýmu, kašel, teplotu či bolest v krku. Nikdy nevíte, kdy Vás nějaká nepříjemnost přepadne, proto je důležité být připraven. Nenechte si znepříjemnit pobyt na horách zdravotními problémy, jinak budete místo sjíždění svahů ležet nemocní v posteli a sníh uvidíte jenom z okna Vašeho pokoje.

Foto: Archiv firem; Profimedia.cz