Podcasty možná nejsou tak známé jako třeba poslouchání hudby na Spotify, rozhodně se vyplatí poslouchat úplně stejně. Navíc pokud například nemáte čas na rádio, můžete si svůj oblíbený rozhlasový pořad ve formě podcastu stáhnout do počítače, tabletu nebo mobilu.

Na rozdíl od běžné hudby nebo audioknih mají podcasty relativně velkou vzdělávací, či zpravodajskou funkci. V českém prostředí bohužel zatím nejsou tolik rozšířené jako v zahraničí, i tak tu pár kvalitních médií s podcasty nalezneme.

Český rybníček

Radio Wave & Zhasni!

V současnosti nejvíce viditelným médiem, které podcasty používá je Radio Wave, které spadá pod Český rozhlas. Na jejich stránkách naleznete podcasty rozdělené do několika rubrik – On Air a Společnost, Životní styl, Kultura a Hudba.

Nás nejvíce zaujal autorský podcast Radia Wave Zhasni!, jedná se o audio projekt o sexu a intimitě mladých lidí. Tento podcast z produkce Českého rozhlasu odkrývá jejich city, vztahy, vášně a touhy a zachycuje dění za dveřmi ztemnělých pokojů. Devítidílná podcastová série Radia Wave nás vede od asexuality přes práh bolesti a smyslové slasti do světa BDSM. Stačí zavřít oči, zhasnout, poslouchat a představit si.

DVTV

Internetová televize DVTV publikuje podcasty jako zvukovou stopu všech svých rozhovorů. Všechny rozhovory naleznete v archivu a velkou výhodou oproti videu je, že je můžete poslouchat a kombinovat s jinými činnostmi.

Zahraniční podcasty

Jak už bylo zmíněno, v České republice podcasty nejsou zatím tak populární. Svůj boom už ale třeba v anglosaském světe zažily. Nejde tu pouze o zpravodajské či kulturní rubriky. Ale můžete si poslechnout rozpravy o módě, designu či o nejoblíbenějších detektivkách dvou mladých holek z New Yorku.

Pokud vám nedělá problém angličtina, rozhodně si stáhněte tyto programy.

Oh Boy

Každý týden si filmař Jay Buim povídá s vybranou zajímavou ženou z oblasti umění, módy a technologií. Zaměřují se na jejich život a práci. Podcast se snaží představit úspěšné a mnohdy bohužel ne tak často slyšené ženy ze současného módního průmyslu.

Zde můžete nalézt například rozhovor s Alexou Chung.

American Fashion Podcast

Podcast, který Harper’s Bazaar označil jako jeden z nejlepších pro “opravdovou lásku k módě”. A my nemůžeme jinak než souhlasit. Autoři se dívají na nejnovější zprávy z módního průmyslu tím, že shromažďují informace od zkušených odborníků z každé oblasti od designu až po technologie. Pokud jste chtěli vědět, jak to v módě funguje, American Fashion Podcast je ta správná volba jak to zjistit.