Město i hrad 

Tentokrát se zaměříme na východní Čechy. Kraj, kde o pozornost soupeří Hradec Králové, město architekta Gočára plné parků a kultury v každé roční době, s Pardubicemi, městem perníku, hokeje, krásného Pernštýnského náměstí a nedalekého hradu Kunětická hora. Mimochodem, přes léto se přímo v areálu hradu konají představení Východočeského divadla. Jedním z novějších pardubických cílů jsou skvostné Automatické mlýny, v jejichž areálu vzniká jedna nová kavárna za druhou.

Sečská přehrada 

Milovníci přírody se mohou vydat do okolí Chrudimi – k Sečské přehradě. Projeďte ji na lodičce nebo šlapadle úplně celou – od koryta řeky Chrudimky až k přehradní hrázi. Kousek od ní si dejte siestu na kouzelném ostrůvku. Krásný výhled na něj je z nedaleké skály, od zříceniny hradu Oheb.  

Historická i moderna 

Pak je tu také Litomyšl, historické, a přesto čím dál modernější město. Vydejte se do místního renesančního zámku a v jeho zahradách pak obdivujte sochy Olbrama Zoubka. Pro ještě větší dotek současnosti zajděte k minimalistickému kostelu z roku 2010, jehož autorem je architekt Zdeněk Fránek. Pokud jste spíš fanoušci historie, zaujme vás barokní Kostel Nalezení svatého Kříže ze začátku 18. století.

České speciality

Jestli vás zajímá to nejlepší z ČR, zajeďte si do Vysokého Mýta, kde je největší čtvercové náměstí v republice. Krásnou zastávkou je i nedávno obnovený kostel svatého Petra a Pavla ve Slatině u Vysokého Mýta. Zajeďte sem až za tmy – bývá krásně nasvícený.

Léto pod stanem, víkend na rybách 

Na český road trip se sbalte do Corolly Tourig Sports. Do ní se přehledem naskládají nejen děti a všechny jejich nezbytnosti, ale třeba stan nebo rybářské náčiní – přímo u Sečské přehrady je kemp, kde je povoleno lovit ryby. Tak dejte šanci krásám České republiky a neváhejte ji poznat třeba letos v létě.