Kvalitní prostěradlo vám vydrží roky a bude se vám na něm pohodlně spát. Vsaďte na prostěradla české kvality – bavlněná, froté, jersey, ale i dětská prostěradla do postýlky a atypická prostěradla na míru.

Podle čeho vybírat?

Ideální prostěradlo musí být z příjemného materiálu, dokonale obepínat matraci a zachovávat si dlouhou životnost a barevnou stálost. Zaměřte se kromě barvy především na velikost, materiál a gramáž. S vyšší gramáží roste i jeho životnost.

Napínací nebo plachtová prostěradla

Napínací prostěradla disponují gumou, díky které k matraci pevně přilnou. Jsou praktická a nemusí se žehlit. Ta plachtová se pak zastrčí pod matraci. Před koupí prostěradla si změřte délku i výšku matrace. Standardní prostěradla jsou určená na matrace o výšce 15 až 20 cm. Na matrace vysoké třeba i 40 cm oceníte atypické prostěradlo, které si můžete nechat vyrobit na míru.

Bavlna sázkou na jistotu

Bavlněná neboli plátěná prostěradla jsou příjemná na dotek, prodyšná, sají pot a v horkých nocích chladí. Dnes už je na výběr mnoho odstínů. Koupit můžete plachty i provedení s gumou po obvodu, která výborně drží. Plátěná prostěradla mají dlouhou životnost, snadnou údržbu a dobře snášejí i vysoké teploty, takže je můžete vyvářet a mandlovat, což ocení hlavně alergici.

Jersey bez žehlení

Jersey zajistí perfektní savost, dlouhou životnost a stálobarevnost. Speciálně upravená 100% bavlna se jednoduše vyplatí. V létě příjemně chladí a jsou v nemačkavé úpravě – nemusíte je tedy žehlit. Jerseyová prostěradla disponují vypínací gumou všitou v tunýlku a stejně jako ta bavlněná se hodí k celoročnímu použití. K tomu jsou vhodná i froté prostěradla.

Chrániče matrací

Prostěradlo je základ, který však nejen v létě doporučujeme doplnit o chránič matrace. V létě, kdy se více potíme, nebo omylem rozlijeme svůj oblíbený nápoj na matraci, zachrání situaci nepropustný chránič matrace. Pokud jste investovali do kvalitní matrace, jistě chcete, aby vydržela co nejdéle. Nejjednodušší cestou, jak prodloužit její životnost, je pořízení matracového chrániče. Ten chrání před opotřebením, znečištěním a poškozením. Pokud máte dražší matraci nebo typ bez odnímatelného potahu, ochranný potah rozhodně oceníte.