Dárek pro (ne)závislé

Blížící se Vánoce i začátek nového roku, kdy si řada z nás dává předsevzetí spojená s lepší životosprávou, jsou možná tím správným časem, kdy se odhodlat k přechodu k méně škodlivým nikotinovým alternativám, které představují potenciálně nižší riziko pro naše zdraví. V Česku pravidelně kouří 23 % osob, tedy více než dva miliony lidí. Z toho 1,8 milionu kuřáků stále upřednostňuje klasické cigarety.

Jak ale poslední průzkumy naznačují, Češi si dopady tohoto zlozvyku uvědomují a hledají cestu k užívání nikotinu bez dýmu, kouře, typického zápachu a zejména bez spalování tabáku. Silnou motivací jsou pro ně i estetické a sociální aspekty, které s sebou užívání konvenčních tabákových výrobků nese.

I když je nikotin návykový a není zcela bez rizika, za největší podíl škodlivosti kouření mohou právě toxické látky, které vznikají při spalování tabáku. Zbavit se závislosti na klasických cigaretách a vydat se alternativní cestou tak dříve či později bude tématem a výzvou pro všechny kuřáky. Dárek například v podobě zařízení glo hyper+, které vyniká elegantním kabátem šitým z prémiových materiálů v nápaditých barevných odstínech a metalickým čelním panelem pro ně může představovat ideální první krok k tomu, jak tuto vlastní výzvu začít naplňovat.