Podzimní únava je náš každoroční nepřítel. Spolu s se změnou času se nám vždycky zpomalí a rozhází den a my máme často chuť nedělat vůbec nic. Lenost je někdy (pokaždé!) silnější než my.

Ležet v posteli a koukat na Netflix je taky aktivita, ale na konci dne vám pak určitě není nic moc. Během dní, kdy nemáme chuť absolutně na nic, kromě ležení a jezení všeho v dosahu, jsme rádi, když si dojdeme pro další zásoby čokolády do nejbližší samoobsluhy. Někdy je jedinou záchranou, najít takovou “aktivitu”, u které vlastně nic neděláme, ale zároveň máme pocit, že jsme něco udělali. Znáte to taky?

Jak tedy “efektivně proflákat” (tady jste to četli první!) celý den?

Projeďte si inspiraci na Pinterestu a Instagramu

Také máte nástěnky jako Outfit inspirace, Byt snů, DIY a podobně? Teď je nejlepší čas si je protřídit a znovu projet. Najdete fotky outfitů nebo inspirací na DIY, na které jste už dávno zapomněli. Upravte si také třeba feed na Instagramu a smažte fotky, které už se vám nelíbí (Instagram není jen tak!).

Pokud navíc máte účet na Goodreads (všichni knihomolové ruce nahoru!), projděte si všechny knihy, které jste přečetli a naklikejte je do vaší knihovny.  Projděte si i ty, které ještě přečíst hodláte. Třeba najdete nějakou zajímavou, která vám změní život.

Zjistěte, co nového píší vaše oblíbené blogerky

Berte to jako kulturní update. Prostě zjistěte, co se ve světě influencerů děje, ať jste v obraze! Třeba můžete zabrouzdat na blogy, na kterých jste už dloho nebyli. Slyšeli jste, že blogy se prý vrací?

Koukněte se na videa

Na YouTube najdete spoustu zbytečných videí, které vám akorát udělají díru do mozku. Což, přiznáváme, někdy dobrovolně vyhledáváme. Je tam ale také spousta inspirativních a poučných videí. Třeba zjistíte něco nového a nebo se něco naučíte. Případně vás to isnpiruje k cestování. My právě teď milujeme švédské vlogerské duo Jona Olsona a Janni Delér. Koukněte na ně.

Koukejte celý den na filmy

Strávit celý den před televizí? Ne, raději kvalitu. Jestli milujete reprízy Komisaře Rexe, nemáme proti tomu absolutně nic, pokud ale chcete mít pocit, že jste celý den nepromrhali, zkuste se podívat na nějaké zásadní filmy nebo seriály poslední doby.

Vaření

Pečení nebo vaření něčeho, co je raz dva hotové, nás baví kdykoli. Pokud je to navíc hotové bez zbytečného nádobí, tím lépe. Ideálně z jednoho hrnce. Skvělé jsou třeba fazolové veganské brownies nebo těstoviny s rajčaty z jednoho hrnce.

Rychlá jóga

Pozdrav slunci nebo několik základních protahovacích poloh vám nezabere skoro žádný čas, ale dokáže to nastartovat vaše tělo i mozek. Takže pokud sedíte doma a už cítíte, jak vás bolí hlava, zacvičte si. Uvidíte, že i když se vám nebude chtít, budete se pak cítit skvěle.

Jděte na kafe

Jestli se vám přeci jen bude chtít vyrazit někam ven, zajděte si do nejnovější kavárny v okolí. A taky budete mít co dát na Instagram.