La Purificadora Puebla, Mexiko

Kontrasty se přitahují, ale v praxi spolu příliš nefungují. Tohle tvrzení se rozhodlo vyvrátit architektonické duo Ricardo a Victor Legorreta, když přiváděli na svět La Purificadoru. Původní čističku vody najdete v historickém centru koloniální Puebly, na půli cesty mezi metropolí Mexico City a Veracruz. Harmonie minulosti a současnosti tady byla zachována i za pomoci interiérových designérů Michy Moisése a Carlose Couturiera, kteří například v aktuální koncepci prostoru ponechali původní prvky stavby jako časem odrolené zdi nebo kamenné akvadukty. Kameny z původní konstrukce a staré dřevo našly uplatnění při renovaci stejně jako architektonické artefakty nalezené přímo v místě bývalé továrny. Decentní kombinaci bílé a černé prozařuje sytá fialová symbolizující moderní současnost, stejně jako prosklený třicetimetrový střešní bazén nebo skleněná zábradlí a onyx v koupelnách každého z šestadvaceti pokojů. Dáváte-li přednost privátní očistě pod širým nebem, pak zvolte jeden z pokojů s jacuzzi na terase s výhledem na střechy spadající pod ochranu UNESCA.

 

1888 Darling Harbour, Austrálie

Továrna na výrobu vlny, které se ujalo hongkongské Ovolo Group, letos slaví 130. rok od svého založení. Devadesátka pokojů spolu s atriem, barem a lobby sebevědomě odhalují tělo budovy, cihly mezi dřevěným trámovím fungují jako pyšná připomínka časů minulých. Magnetem hotelu 1888 Darling Harbour ve čtvrti Pyrmont jsou na první pohled výrazné barvy pop artových muralů australského umělce Jaspera Knighta. Třímetrové stropy a designový minimalismus rozbíjí svítivě žlutý, modrý nebo červený akcent specifický pro konkrétní pokoj, přičemž každý z nich je mimochodem vybaven na úrovni high-tech – nechybí iPad a hotel jde dokonce tak daleko, že poskytuje uživatelům Instagramu s více než 10 000 followers noc zdarma. O letištní transfer se stará nejnovější model Tesly X Evoke. Hotel se vyznačuje extrémní mírou pohostinnosti, ať už je to při klasickém servisu, nebo v detailech, jakými jsou pozornosti v podobě sáčků s bonbony, ořechy a popkornem na pokoji zdarma – na účet podniku je ostatně i minibar.

 

Liberty, Německo

Tu pravou chuť svobody lidé docení, až když o ni přijdou. Kvůli prověření takového tvrzení se do vězení vydáte dobrovolně a rádi, alespoň pokud jde o německý hotel Liberty, který v minulosti sloužil právě jako káznice. Dva bloky červeného pískovce propojilo studio Knoblauch prosklenou kostkou, proluka původně sloužila jako venkovní dvůr pro cvičení. Intimní ráz loftového prostoru prožijte v knihovně, ve vinném baru nebo v Mezzanine Floor & Lounge při tapas nebo tradičním britském čaji o páté. Tematicky asketický název restaurace Wasser & Brot, tedy chléb a voda, je to jediné, co připomene historii místa. V restauraci pod vedením lyonského šéfkuchaře Jeremyho Biasola, jenž se gastronomickému umění učil od samotného Alaina Ducasse, nečekejte nic menšího než fine dining francouzského stylu v moderním pojetí. O zázračný přerod vězeňských cel v 38 boutique pokojů se postarala mimo jiné španělská designérka Patricia Urquiola se svými interiérovými kousky nebo Antonio Citterio se sanitou Axor.