Popový ohňostroj na Arlbergu

Arlberg je velmi oblíbenou lyžařskou destinací a o to větší důraz se tu klade na silvestrovské ohňostroje a party. Zvukový ohňostroj v Zürs, pořádaný 01.01., má již dlouholetou tradici. K vystřelování ohňostrojů dochází za doprovodu pop-rockové hudby. Vše začíná ve 21 hod. DJ setem, startovní signál ohňostroje následuje ve 22 hod.

Také na dalších místech Arlbergu jako je St. Christoph, Stuben a Lech se toho na přelomu roku hodně děje. Ty největší silvestrovské party se konají ve známých klubech v St. Anton. Abyste se naladili na silvestrovskou oslavu, koná se v St. Anton 30.12. od 21 hod. lyžařská show „Schneetreiben“ se 150 lyžaři, světelnými projekcemi, 3D efekty a závěrečným ohňostrojem.

Foto: ©Naomi Hutchinson/Unsplash

Festival světel ve Val d’Isère

Ve francouzském luxusním lyžařském středisku Val d’Isère, které spravuje síť vleků s Tignes, se toho během zimní dovolené na Silvestra děje opravdu hodně. Každý rok v prosinci se pěší zóna v centru Val d’Isère stává dějištěm „Festi Light“. Při události plné světel jsou ulice osvětleny speciálním osvětlením Airstar a naživo jsou tu vytvářeny a vystavovány ledové sochy. Představení je doprovázeno živou hudbou, ohňovou show a rozlévaným svařeným vínem.

Zvukový ohňostroj v Ischglu

Jak by to mělo být v party hotspotu, ani v Ischglu není nuda a rok končí velkým zvukovým ohňostrojem, který začíná 31.12. ve 23:50. Je tu instalováno několik bodů se zesílením zvuku, které vyplňují údolí světelnou a zvukovou podívanou.

V klidu nebo rychle v Ötztalu

Ötztal je zárukou bílých Vánoc a zasněženého přelomu roku. Pro mnohé je tady adresou číslo jedna Sölden. Atraktivní lyžařské středisko s přibližně 260 km sjezdovek s mnoha možnostmi nočního života je bezpochyby skvělou destinací na dovolenou. Ve středisku známém svým après-ski bude lyžařská dovolená na Silvestra plná zábavy, 01.01. je tu také pořádán velký ohňostroj.

Foto: ©Samuel Zeller/Unsplash

Jako tišší, velmi romantickou a zasněženou lyžařskou destinaci doporučujeme na konec roku Obergurgl-Hochgurgl, asi 14 km od Söldenu. Vesnice v nadmořské výšce 1 930 m a 2 150 m tvoří klidný konec Ötztalu v jednoduše fantastické horské scenérii bez shonu a se spoustou klidu.

Lyžování na Matterhornu za svitu měsíce

V lyžařském ráji Matterhorn, nejslavnější ze všech švýcarských hor, na Vás čeká jedinečná kulisa. Tváří v tvář Matterhornu vypadá novoroční ohňostroj ještě vznešeněji. V Zermattu je s 60 bary a nočními lokály úspěšná party-noc zaručena. Za úplňkových nocí tu lze za soumraku sjet sjezdovku s čelovkou a poté čeká na účastníky občerstvení v podobě fondue.

Nhledové foto: ©Jamie Fenn/Unsplash