Svět je nepřehledný a zdá se, že se všechno hroutí, nic se nedaří a do toho si počasí dělá všelico. Jedno je ale jisté, ještě nikdy nebyla takhle dobrá televizní tvorba.

Na všem si musíme najít to dobré.

A tvůrci televizních a internetových seriálů se v posledních letech opravdu překonávají. Koukat na seriály tak už není ztrátou času, ale právoplatnou kulturní zábavou. Nenechte si některé zásadní počiny ujít.

Tyhle seriály si pusťte právě teď.

Drama 

Máte chuť na něco “kvalitního” a vážného? Pak letos máte orpavdu z čeho vybírat. Jestli jste ještě neviděli asi to nejlepší, co kdy v televizi běželo, seriál Narcos, pak to určitě napravte. Příběh drogových kartelů v Columbii je skvěle napsaný, natočený i zahraný.

Sinner v hlavní roli s Jessicou Biel je tak trochu psycho. Hned na začátku totiž zabije na pláži mladého muže a nikdo, ani ona sama, neví proč. To se postupně dozvíte, mezitím vás ale příběh mladé a krásné Cory bude hodně zajímat a nedá vám spát.

Milujete historické serály? Pak usíte vidět populárního Outlandera. Mladá žena se záhadně dostane do minulosti, zamiluje se, pak se vrátí. A tak dále. Je to trochu zamotané, ale strhující. Skvělé obsazení, napínavé zápletky a hlavně velká láska vás jen tak nepustí.

Jestli jste se zamilovali do seriálu Handmaid’s Tale, pak se vám určitě bude líbit i novinka Alias Grace. I tento příběh je založený na novele od Margaret Atwoodové a určitě vás dostane stejně, jako Příběh služebnice. Příběh se odehrává v 19. století, takže nebudete mít pocit, že konec světa se blíží (jako tomu bylo u předchozího seriálu). To ale neznamená, že je příběh méně aktuální a naléhavý. Naopak.

Komedie a sitcomy

Nejlepší sitcomy a komedie? Právě teď je to určitě Brooklyn 99 o policejním oddělení v Brooklynu. V hlavní roli s Andy Sandbergem a Terrym Crewsem. Seriál sbírá jednu cenu za druhou a je jedním z nejlepších a nejinteligentnějších sitcomů posledních let.

Dalším je naivní a praštěná Unbreakable Kimmy Schmidt, která i přes svůj nelehký osud zůstává nakažlivě optimistická. Dívat se na svět zase chvíli dětskýma očima by prospělo spoustě z nás. Víc už neprozradíme.

Master of None je tak trochu tragédie proměněná v komedii. Nikdo není dokonalý a nic se nikdy nedaří tak, jak má nebo jak bychom chtěli. Aziz Ansari je v roli k popukání průměrného muže skvělý.

A jedno z největších překvapení? The Good Place je seriál, který by neměl fungovat, je ale naprosto dokonalý. Pohrává si se spoustou filozofických myšlenek a problémů. Donutí vás přemýšlet o tom, jestli jste dobrým nebo špatným člověkem a jestli patříte do pekla nebo na “dobré místo”, a stejně se u něj budete smát.

Jen tak

Chcete něco u čeho můžete vypnout a prostě jen tak relaxovat? Pak máme něco i pro vás. Zamilovali jsme si kuchařské show, u kterých nemusíte řešit vůbec nic, naopak, inspirují vás k tomu, absyte si něco dobrého uvařili taky. A vaření je skvělý způsob jak si aktivně odpočinout. Někdy je to docela napínačka, hlavně, když se soutěžící snaží v poslední minutě dokončit své dílo nebo když se účastníkům moc nedaří. V kuchařských show je zkrátka všechno – kreativita, napětí, emoce, láska, soutěžení. Podle nás určitě nesmíte minout Masterchef, Big Family Cooking Showdown a Zumbo’s Just Desserts.