Marataba Trails Lodge, JAR

Marataba Trails Lodge v Jihoafrické republice vzniklo speciálně pro nadšence pěších túr. Čekají vás tady v privátních rezervacích unikátní trasy v divočině, které jsou opravdovou výzvou. Hotelové zázemí lodge je situováno v postranní části hory a má 180stupňový výhled na Waterfall Valley, kde se pokocháte vodopádem. Minimalistická architektura s přírodními tóny bude oázou klidu, každý kámen, kus nábytku a dokonce i okna byla vytvořena tak, aby zapadla do okolní přírody. Ta je totiž na místě tím hlavním prvkem, interiér proto s krajinou nesoutěží, ale citlivě ji doplňuje. V Marataba Trails Lodge může být ubytováno maximálně osm hostů, soukromí a pozorný servis tu tak rozhodně nejsou jen prázdnými frázemi. Vše v resortu je poháněno solární energií, toužíte-li tedy po detoxu od techniky a digitálního světa, našli jste to pravé místo. Přestože se stal hiking tamějším lákadlem číslo jedna, v nabídce Marataba Trails najdete i jízdu po safari a divočinu si užijete i z paluby lodi. Večer se pak ponoříte do bazénu ve skále…

Matetsi River Lodge, Zimbabwe

Matetsi River Lodge v Zimbabwe vznikl, podobně jako další safari resorty, s ideou dokonalého splynutí s divočinou. Tomu v designu napomohly přírodní materiály a barvy, které působí příjemným, uklidňujícím efektem. I tak se ale připravte na dávku opulence. Koupelna vás naprosto dostane stejně jako venkovní terasa. V každém ze dvou kempů se ubytujete v celkem devíti apartmá, ale počítejte i s dalšími promyšleně zařízenými zónami dedikovanými hostům a jejich aktivitám. Lampy na stromech slibují romantickou večeři u stolku na břehu řeky, kde vás bude lehce osvěžovat voda, boty tedy nechte na prahu. V Matetsi River Lodge při břehu řeky Zambezi budete jen kousek vzdáleni od Viktoriiných vodopádů, což vám umožní poznat africké legendy na vlastní kůži. K tomu poslouží i selekce klasického a vodního safari. Těšit se můžete zejména na slony a bizony. Na řece si navíc užijete i projížďky lodí, kánoemi nebo rybaření. Večer rozjímejte na baru u západu slunce nebo po večeři v interaktivní kuchyni vyzkoušejte vinný sklípek. Al fresco dining zase doplní pohled na spokojené hrochy.

Arijiju, Keňa

Aririju v africké Keni můžete v podstatě nazývat domovem (i když přechodným), stejně jako to dělají jeho majitelé. Dočkáte se tady toho nejvyššího soukromí a klidu v úrovni, která vybočuje z hotelového konceptu. Pocit odtržení od reality a všednosti tady umocňuje infinity pool, kde hladina vody splývá s nekonečnem stepní krajiny. Touha zapadnout do scenérie je podpořena nejen přírodními odstíny, ale i střechou osázenou trávou, která tančí s pohyby větru a podporuje dokonalý pocit přítomnosti v africké divočině. Budova Arijiju je zčásti tvořená skálou, proto její design doplnily kameny. Moderní relax zajišťuje spa, které nabízí i hammam. Jak lépe si vychutnat africkou přírodu, než když se dokonale uvolníte a zbystříte všechny smysly? Očistný proces navíc podpoří zdravě orientovaná kuchyně. Důležité je ale okolí. Údolí Sieku v Boraně prozkoumejte z kabiny helikoptéry a safari si projeďte na kole či na koni.