Začněte už teď

Pokud si po vánočním maratonu plného jídla nechcete nic vyčítat, začněte s přípravami už teď. Tím máme na mysli zdravé a hlavně pravidelné a pestré stravování, dostatek vody, pravidelný pohyb a cvičení. Uvidíte, jak se vám bude do Nového roku vstupovat lépe a při každém kousku cukroví nebudete mít tak provinilý pocit. Navíc konečně uděláte něco pro svoje tělo. Takže hurá do toho!

Pohyb nade vše

Bez pohybu to bohužel nepůjde. Za vánoční kila navíc bohužel nemůže jen řízek a bramborový salát, ale právě nedostatek pohybu. Popadněte kamarádku, přítele nebo domácího mazlíčka a vydejte se na hodně dlouhou procházku, ze které udělejte každodenní rituál. Kardio prospěje nejen vaší váze, ale také mysli. Navíc pobyt na čerstvém, mrazivém vzduchu prospěje i vaší pleti. Dostane příjemnou barvu a bude vypnutá, jako po botoxu. Samozřejmě přírodní cestou.

Namotivujte se

Chybí vám motivace? Zavolejte kamarádce a domluvte se na společném plánu. Nemusíte spolu zrovna cvičit každý den, stačí, když se budete pravidelně informovat o vašem “fitness stavu”, fotit si svá jídla nebo si posílat fotky vašich “body crush” z Instagramu. Uvidíte, že ve dvou se to lépe táhne.

Naučte se nové rituály

Například pravidelné stravování v průběhu každého dne. Vydatná snídaně, svačina a oběd vám zaručí pocit plnosti a vy tak nebudete mít neustálou chuť na vánoční cukroví a další lákadla. Ale rozhodně si nic nezakazujte. Jestli máte chuť na rohlíčky, nebo linecké, prostě si je dejte. Za každý kousek si pak naordinujte jeden klik, dřep, nebo výpad. Uvidíte, že tahle forma “trestu” je rozhodně příjemnější, než jakákoliv dieta.