We Margiela, dokument ze zákulisí módního domu

/ Redakce Foto: Mint Film Office

Dvacet let po své první organizované výstavě se Maison Margiela vrací do rotterdamského muzea Boijmans Van Beuningen. Namísto výstavy zde pustí svůj nový dokument. Snímek se jménem We Margiela, produkován studiem Mint Film Office, nabízí nezvykle hluboký pohled do zákulisí jinak velmi střežené značky. V dokumentu můžete pozorovat odkaz zakladatelky značky Jenny Meirens, která zemřela v červenci tohoto roku, ale také práci kreativního týmu a celkový kreativní proces a filozofii značky.

Maison Margiela je francouzská luxusní oděvní značka se sídlem v Paříži založená v roce 1988 belgickým designérem Martinem Margielou. Značka, která produkuje jak haute couture módu, tak kousky, které můžete běžně nosit, je známý svým uměleckým zaměřením. Maison Margiela je specifická především avantgardním designem a netradičními materiály. Zároveň každá přehlídka je uměleckým zážitkem.

we have a save the date for the premières of we margiela #documentary. to be announced soon. #wemargiela #documentary

Příspěvek sdílený WE MARGIELA – THE DOCUMENTARY (@wemargiela),

 

Dokument We Margiela je unikátním vhledem do prostředí, které je jinak divákům zahaleno. Tato značka totiž preferuje spíše anonymitu před slávou, která by mohla zastínit jejich tvurčí činnost. Nový film nechává promlouvat kreativní tým a divák se tak dostává za pomyslné závěsy mlčení. Vidíme tak poprvé mluvit Jenny Meirens a její spolupracovníky v intimních rozhovorech, které poodhalují jindy veřejnosti neviditelnou tvář jednoho z nejvlivnějších módních domů naší doby.