Směr Dubaj

Abychom mohly napsat tento článek, je potřeba odpovědět ano. Pro nás to v realitě znamenalo vyrazit na víkend do tepla. A chtěly jsme pořádné teplo, tudíž žádné Kanáry, ale Dubaj!

Jen nalehko

Výběr destinace je základ. Do Dubaje Vám to s trochu svižnějším pilotem potrvá něco kolem šesti hodin. To jsou dva filmy a jedna výborná večeře se sklenkou francouzského Shirazu. S sebou navíc potřebujete jen plavky, letní pohodlné šaty, sexy šaty, kdybyste na někoho chtěla dělat dojem, svetřík na večer a kreditní kartu, která při nejhorším zařídí vše ostatní.

Wellness nebe

Ubytování doporučujeme na vyhlášeném umělém ostrově Palm Jumeirah. Pokud někde trávíte víkend a nemáte času nazbyt, rozhodně se vám vyplatí bydlet na tom nejlepším místě. My se zamilovaly do hotelu Fairmont The Palm. Nejen proto, že tu jako marketingová ředitelka působí Češka Kateřina Dixon, a když jí přivezete nefalšovanou českou tatarku, snese vám modré z nebe. Je to hlavně proto, že nás uchvátily jejich oceněné hotelové lázně Willow Stream Spa, kde jsme se oddaly dvouhodinové proceduře s mýdlovým krémem z oleje z černých oliv. Po masce z okvětních lístků růží jsme se už skutečně cítily jako znovuzrozené. V okamžiku, kdy před nás pak v relaxační místnosti postavili borůvkový muffin a vyřkli fakt, že jde o velice dietní a zdraví prospěšný zákusek, s plnou pusou a blaženým úsměvem jsme dosáhly nirvány.

Zážitkové nákupy

Shopping v Dubaji je něco jako každodenní procházka kolem kanceláře pohledného kolegy, pokaždé tam potkáte i jeho pohlednou sekretářku. Nedá se tomu vyhnout. Je tu Dubai Mall, největší obchodní centrum na světě, Mall of Emirates, kde se můžete uprostřed parných dnů prohánět na uměle vytvořeném svahu na sjezdovkách, Dubai Marina Mall, příjemně umístěný na promenádě kolem dubajské mariny a asi 80 dalších shopping destinací. Můžete nakupovat ve dne v noci, venku i vevnitř, v nejmodernějších prostorách či na tradičních soukách, kde bez smlouvání a znalosti místního koloritu jako byste nebyli. My jsme ale přijely do Dubaje změnit samy sebe, proto jsme sundaly vypůjčené lyžáky, s omluvným úsměvem na rtech opustily Mall of Emirates a zamířily na zcela novou dubajskou atrakci The Dubai Frame.

Životní výhled

Tato v lednu otevřená vyhlídka v podobě 150 metrů vysokého zlatého rámu nabízí nevšední pohled na starou Dubaj na severu a novou Dubaj při pohledu na jih. Stálé expozice o výstavbě původní Dubaje a futuristickém pohledu na metropoli za 50 let nám pak časovou linku prodloužily ad nekonečnum. Prosklená podlaha vyhlídkové terasy pak čeká na ty nejotrlejší, neboť „šlapat“ po 48mi patrech na transparentní ploše už  přece jen chce trochu odvahy. My ji nakonec v sobě našly a vzpomínky nám říkají, že to stálo za to.

Nespočet atrakcí

Nemohl nám uniknout ani nejvyšší mrakodrap světa, Burj Khalifa, hotel s nejvyšším počtem hvězd (7), Burj Al Arab, ale ani nezbytnosti jako Dubai Marina a Jumeirah City Walk. A málem bychom zapomněly na nejvíc cool zážitek ve stylu filmu Sex ve městě! Absolutní must je využít služby Orient Tours a projet se krásnými bílými jeepy po vyprahlé poušti, a pak se při západu slunce kochat břišní tanečnicí a přejídat se báječně sladkými arabskými zákusky.

Vyrazíte?

Ale to byl pouze náš výběr. Dubaj toho nabízí stále víc. Pokud se na výlet do exotické metropole vypravíte, máte jistotu, že si po jeho absolvování odškrtnete hned několik světových nej. A možná i nej z vašich cestovatelských zážitků. Takže co bude, kabelka nebo Dubaj?