Podle statusu na Facebooku herečky Aurélie Wynn, byla herečka Westwickem znásilněna. K události mělo dojí v červenci 2014, ve stejné době kdy herec údajně útočil na herečku Kristinu Cohen.

Na svém profilu Aurélie Wynn píše, že byla u herce doma na pozvání společného kamaráda, který tou dobou chodil s Westwickovou spolubydlící.

“Všichni jsme se bavili asi do pěti do rána a jelikož bylo léto, tak už začínalo vycházet slunce a my se rozhodli, že se půjdeme na chvíli vyspat, protože dům měl spoustu ložnic a každý jsme měli další den povinnosti. A stejně jak už sdělovala Kristina Cohen, řekla jsem ne, ale on mi zatlačil obličej do matrace a pod vahou jeho těla jsem byla úplně bezmocná.” Píše herečka ve svém příspěvku.

“Měla jsem na sobě jednodílné plavky, které rozthal. Byla jsem v šoku. Když bylo po všem, našla jsem svůj telefon a zjistila, že dívka, která mne pozvala, je už pryč. Asi ji vyhodili. Musela jsem sehnat někoho, kdo mne odtamtud odveze domů, zatímco Ed usnul.” Pokračuje.

Tuto zkušenost podle všeho herečka sdílela se svým tehdejším partnerem – hercem ze seriálu Glee Markem Sallingem (který čelí obvinění ze stahování dětské pornografie), ten jí ale řekl, že nejlepší bude, když bude předstírat, že se nic nestalo.

Odvahu k napsání postu dostala až po té, co Kristina Cohen herce veřejně nařkla z obtežování. Ed Westwick má na věc ovšem jiný pohled. Na svém twitterovém účtu pronesl první oficiální vyjádření, kde se od událostí distancuje a doufá, že ho právníci od dle jeho slov křivých narčení očistí.

My jen můžeme doufat, že obvinění jsou falešná. Zároveň nám tento případ ukazuje, že i když se jedná o takto citilivé téma, jakým je sexuální násilí, měli bychom ctít presumci neviny, a počkat na vyjádření příslušných autorit. Pokud by byl Ed Westwick nevinný, znamenalo by to pak, že mladé herečky se pouze chtěly zviditelnit, a bohužel tím pak například kampaň #metoo znevažují. Násilí v jakékoli podobě je hrozné samo o sobě a nemělo by být znevažováno falešnými obviněními a snahou o zviditelnění. Diskuze o násilí by měla být vidět, ideálně natolik, aby násilí zmizelo.