Egyptské hotely – málo peněz, hodně muziky

Egypt sice nepatří zrovna k nejbezpečnějším dovolenkovým destinacím, což pro turisty mnohdy znamená pohyb pouze v areálech resortů, o to více vás ale mnohdy překvapí jejich úroveň, velikost i relativně nízká cena. Ve všech známých letoviscích jako Hurghada, Marsa Alam i Sharm el Sheikh najdete luxusní hotelové komplexy, které se pyšní vším, co k odpočinkové dovolené potřebujete: pěknými a čistými pokoji, profesionálním a vstřícným personálem i udržovanými plážemi včetně kulturního a sportovního vyžití pro děti i dospělé.

Vybírejte pečlivě

V Hurghadě k těmto ubytovacím komplexům patří kupříkladu hotel Cleopatra Makadi Bay nebo Jaz Makadina, v nichž vás navíc dovolená nevyjde draho. V letovisku Marsa Alam jsou jedny z nejlépe hodnocených hotely Steigenberger Coraya Beach a Three Corners Fayrouz Plaza beach. Vzhledem k tomu, že v Egyptě leckdy nedohlédnete dál než za zdi hotelu, je žádoucí, aby se vám ubytování skutečně líbilo. Pokud věnujete čas čtení recenzí, vyhnete se situacím, kdy byste se mohli ocitnout ve špinavém či rozestavěném hotelu s nízkou kvalitou služeb.

Korálové útesy

Velkou pýchou Egypta je mimo jiné Rudé moře. To vás oslní svou jiskřivě modrou barvou a získá si vás příjemnou teplotou, která ani v zimě neklesá pod 20 stupňů Celsia. Hotový poklad se však skrývá pod jeho hladinou. Jsou jím barevné korálové útesy čítající přes 1 000 druhů živočichů.

Pestrý podmořský život a jeden z nejzachovalejších korálů na světě zde vytváří naprosto perfektní podmínky pro potápění a šnorchlování, které silně konkurují Maledivám či Filipínám. Čím jižněji se po Egyptském pobřeží vydáte, tím zachovalejší a rozmanitější korály uvidíte. Pro to, abyste je spatřili v plné kráse navíc nemusíte ani daleko od pláže, stačí, když si vyberete hotel s tzv. house reefem, například v zálivech Makadi Bay, Soma Bay nebo Sahl Hasheesh. Troufáte-li si na potápění s láhví do hloubky více jak 10 metrů, nezapomeňte si ke svému pojištění do zahraničí sjednat také připojištění rizikových sportů.

Egyptské Maledivy

Pokud toužíte navštívit Maledivy lákající bělostnými plážemi a azurovým oceánem, Egypt vám umožní zažít podobný zážitek právě díky místům, která tuto exotickou destinaci silně evokují. Zhruba 60 kilometrů od letoviska Marsa Alam se nachází pláž a laguna Sharm El Luli na první pohled připomínající vyprahlou pustinu. Ovšem podmořský život, který se skrývá pod tyrkysovou hladinou, vám vezme dech. Hotový ráj vás čeká také při návštěvě ostrova Giftun, kam se pravidelně vydávají výletní lodě s turisty za šnorchlováním, a to nejen z nedaleké Hurghady.

Věřte, že jakmile v Egyptě spojíte odpočinek na pláži a potápění s poznáváním památek starověkého Egypta, prožijete nezapomenutelnou dovolenou, kterou budete chtít podniknout zas a znovu. Vydejte se objevovat pyramidy v Gíze nebo v Údolí králů, jednom z nejbohatších archeologických nalezišť světa.