Francouzský fotograf François Halard s námi sdílí svou osobní cestu Řeckem – zemí nadčasové krásy, zatímco duo ukrajinských fotografů Synchrodogs si vybralo Karpaty. Jako plátno pro projekt uměleckého díla, které zapojuje akt. Fotografie je médium tíhnoucí zcela přirozeně k cestování – a tím pádem i ke značce Louis Vuitton. Náš redakční proces zajišťuje, že kniha má status svébytného média, které originálním způsobem neustále obnovuje svůj vizuální slovník.

Fashion Eye je edice, která je šitá na míru jako dokonalý oblek. Každý typ papíru nebo vazby, grafický design i použité procesy knihtisku jsou v souladu s řemeslnou tradicí a vytvářejí přidanou hodnotu. Kniha je především prací autora, grafika a tiskárny.

Titul po titulu nabízí široký výběr perspektiv, včetně městských panoramat a přírodní krajiny, místní scény i kontemplace, s barevnými i černobílými fotografiemi. Všechny knihy této edice nabízejí bohatý výběr velkoformátových fotografií doprovázených textyo autorech, rozhovory s fotografy či kritickými esejemi.

Fashion Eye představuje originální dialog mezi novými talenty, ostřílenými profesionály a legendami módní fotografie, a konfrontuje nově vzniklé snímky s málo známými archivními poklady. Výsledkem je kolekce neocenitelných referenčních děl z hlediska přístupu i estetiky. 

Fashion Eye Greece

François Halard není to jen fotograf interiérů nebo bytových doplňků. Sám sebe vidí jako lovce duše, zachycuje místa, která jsou živá, plná ducha jejich majitelů. Nyní nabízí svůj pohled na Řecko nebo přesněji řečeno „své“ Řecko: „V této knize nenajdete snímky Akropole, ani fotografie dalších ikonických míst. Nejde o poznávací cestu nebo catalog raisonné. Jako všechny cesty, i toto je osobní, často imaginární pouť.“Klasické sochy, minerální struktury, a krajiny stoupající ze země plní stránky knihy, tónované v modrých tónech. Vychutnejte si klid ve stínun vil na ostrově Symi, jako by na vás dohlíželo oko Halardova mentora Cy Twombly.

Fashion Eye Ukraine

Synchrodogs, duo tvořené Romanem Novenem a Taniou Oldyork, se vydalo objevovat ukrajinské Karpaty na motorce. Jejich cyklus „Slightly Altered“ je produktem několika cest těmito horami, a nabízí nový pohled na intimin vztah mezi lidmi a přírodou. V podtextu se objevují i úvahy o hrozící katastrofě. Přes krajinu, tanec a performance umělci odsuzují odlesňování a upozorňují na situaci ohrožených druhů. Je to původní obydlená vize jak sny, tak přírodou, land art kombinovaný s fotografickým aktem.  Je to zároveň i výsměšné gesto sentimentu sovětské éry, která nahá těla vnímala jako něco, co patří jen na historické obrazy.