V prvním díle naší letní festivalové série, jsme si představili ty nejzajímavější festivaly, které letos čekají na všechny hudební či divadelní fanoušky jak v Česku, tak i po celé Evropě. Festivalovou módu vám také nastínil náš pondělní stylový deníček.

Již z jeho fotografií známých osobností je patrné, že festivalová móda má svá specifika a také zásady, kterých je dobré se při balení batohu držet. Před odjezdem na vytoužený festival, který většinou trvá jeden víkend, zkontrolujte pomocí chytrých mobilních aplikací předpověď počasí, meteorologové mohou šlápnout vedle.

Asi je nadmíru jasné, že jiný základ oděvu s sebou povezete do Španělska a jiný do Velké Británie, kde je pravděpodobnost deště mnohem vyšší. Ať tak či tak, myslete především na pohodlnost a variabilitu jednotlivých kousků, které budete moci s lehkostí kombinovat.

Proto i většina osobností vsází na šaty, maxi sukně doplněné o bavlněná trička, džínové kraťasy či legíny doplněné o zajímavé topy. Jako svůj základ vezměte cokoli, v čem se cítíte dobře a co v případě nutnosti namixujete s jakoukoli obuví či doplňky. Designérské kousky nechte raději doma, aby vám z jejich případného zničení nebylo později do breku.

Jsou to právě doplňky, které často pomohou celý outfit dotvořit. Letos se vrací zpátky na scénu plátěné tašky, minibatůžky a ledvinky, do nichž můžete ukrýt nejen barevnou pláštěnku. S barvami je to stejné také u slunečních brýlí, abyste je nemuseli hledat v blátě, ozdobte je zajímavou šňůrkou kolem krku. Alternativou může být zajímavý sluneční klobouk, pro sportovně založené i netradiční kšiltovka.

2447b132c09b9cf27792ebd35440c504

Dalším důležitým bodem jsou punčochy, které jsou díky své skladnosti velice praktické a při teplotní změně zahřejí více než kdejaký drink. Stejně tak ale oceníte velké šátky, hodit se budou na sezení, kolem krku i jako přikrývka ramen před případným spálením od sluníčka.

5a8239857d7c24914690e18fed13bbb9

Nezapomeňte ani na kvalitní obuv, která vám dovolí protančit nejednu noc, nepromokne a vydrží celý víkend v nezměněném stavu. Na podpatky pro jistotu nevsázejte a zkuste raději vydržet u klasických Conversek nebo pohodlných botasek. Pokud čekáte dle předpovědi velkou vodu, tak sbalte do batohu holínky, nohy vám jistě poděkují.

Foto: Pinterest