Melt! Festival, 13. – 15. července

Německý Melt! patří k evropské špičce. V polovině července se usídlí na poloostrově Ferropolis jižně od Berlína a je obklopený jezerem Gremminer, což hudebním příznivcům vytváří originální kulisy. Letos zde vystoupí například Florence and The Machine s novým albem nebo kapela The xx – indie fanoušci si tedy přijdou na své!

OFF Festival, 3. – 5. srpna

Polské Katovice hostí rovnou dva nekonvenční festivaly – kromě elektronického Tauron Nowa Muzika se zde v srpnu bude konat OFF Festival, který již přes deset let pořádá svérázný organizátor a muzikant Artur Rojek. Letošní ročník obohatí populární rapperka M.I.A., písničkářka Zola Jesus nebo anglický producent Jon Hopkins.

Sziget Festival, 8. – 15. srpna

Megalomanský Sziget Festival dostal jméno po maďarském ostrovu Óbudai-sziget v Budapešti, kam se v srpnu sjedou desetitisíce návštěvníků. Můžete si zde vybrat z nespočtu aktivit, z nichž tou hlavní zůstává hudba, ale prostor dostane i divadlo nebo výstavy. K hlavním hvězdám patří Kendrick Lamar nebo popová zpěvačka Dua Lipa.

Haldern Pop, 9. – 11. srpna

Malou německou vesnici téměř na hranicích s Nizozemskem oživí v první polovině srpna festival Haldern Pop. Ten se z maličké akce v roce 1984 rozrostl do středních rozměrů ideálních pro komornější festivalový zážitek. Areál obklopují farmy a kukuřičné pole, což přispívá k uvolněné atmosféře. K headlinerům patří například Jake Bugg nebo Nils Frahm.

Open’er Festival, 4. – 7. července

Polský Open’er láká nejen na působivý line-up. Až budete z hudebního maratonu unavení, můžete se přesunout na nedalekou pláž. Festival se totiž koná v přímořském městě Gdyně na severu země. Hlavní pódium na začátku července obsadí Nick Cave and The Bad Seeds nebo legendární Arctic Monkeys s čerstvě vydaným albem!

Foto: The Travel Magazine, Open’er Festival, Rolling Stone, Far Out Magazine, NME