Život je krásný

Klasika světové kinematografie a zároveň nejlépe hodnocený vánoční film všech dob. Snímek začíná ztělesněním pocitů asi většiny vystresovaných lidí, kteří nezvládají Vánoce. George Bailey v podání Jamese Stewarta chce v předvečer Štědrého dne spáchat sebevraždu. Protože se za něj modlí mnoho lidí, nebeské síly je vyslyší a chystají se na Zem vyslat svého zástupce Clarence, který se, aby mohl pomoci, musí seznámit s celým Georgeovým životem. Společně s ním divák sleduje nejdůležitější okamžiky v životě dobráckého chlapce/muže, jehož dospělý život nenaplňovalo téměř nic jiného, než pomáhání svým blízkým a obyvatelům malého městečka Bedford Falls. Snímek se samozřejmě neobejde bez hlavní záporné postavy nebo životní lásky, kterou ztvárnila Donna Reed.

Láska nebeská

Vánoční klasika, která snad už nikdy nevyjde z módy, televizních obrazovek nebo našich duší. Přestože příběhy, které jsou v reálném životě realistické asi jako každý kasovní romantický trhák, jim díky hercům a lásce, která prostupuje skoro každou scénu, věříme, a potají doufáme, že se stanou, alespoň jejich část, i nám. Láska nebeská se skládá z mnoha krásných milostných historek – ať už romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Láska čeká na každého. A Láska nebeská pouze na to, až kliknete na tlačítko “přehrát“.

Vánoční koleda

Tento animovaný příběh je adaptací Charlese Dickense. Jde o příběh Ebenezera Vydřigroše, který nesnáší vánoční svátky. Ebenezer Vydřigroš vstupuje do vánočního období s obvyklým znechucením a se svým věrným zaměstnancem i jeho veselým synovcem jedná s notnou dávkou opovržení. Později téhož dne se Vydřigroš setká s duchem svého zemřelého obchodního společníka Josepha Marleyho, který v posmrtném životě platí za své dřívější bezcitné jednání. Marley doufá, že se mu podaří pomoci Vydřigrošovi, aby se před stejným osudem zachránil a prozradí mu, že ho navštíví trojice duchů. A tak se také stane, když vezmou duchové Vánoc minulých, současných a budoucích Vydřigroše na fantastickou pouť, která mu otevře oči a odhalí pravdy, kterým se zdráhal uvěřit, Vydřigroš zjihne. Příběh plný ponaučení není vhodný pouze pro děti, ale krásné poučení i pro dospělé.