The National – Sleep Well Beast

Americká rocková skupina právě vydává v řadě své sedmé album s názvem Sleep Well Beast. Možná, že kapelu znáte podle skladeb, ze kterých vyzařuje impozantní drama. Poslední album do již zažitých melodií přináší chaos a více energie. Je plné opuštěného a klidného rozjímání, kdy už zpěvák Matt Berninger nezpívá o tom, jak si užívat života, ale jednoduše, jak ho přežít.

Někdy je potřeba “užít si” smutek a prožít ho s posledním albem této skupiny je ideální volba na sychravý večer.

Mount Kimbie – Love What Survives

Elektonické duo, které můžete slyšet naživo v listopadu v Meet Factory, sem přijede představit svou novou desku. Ta nese název Love What Survives. Oproti předchozí tvorbě působí více komplexněji, i co se samotného dua týká, které zní i více jako kapela. Skladby už nejdou označit za čisté elektro, ale mísí zde prvky post-punku a krautrocku (experimentální tvorby). Navíc zde můžeme slyšet i vokály od skvělého Jamese Blakea nebo Andrey Balency.

Pokud chcete před podzimem utéct, a to i doopravdy, tak Mount Kimbie jsou trefa do černého.

Beck – Colors

Naposledy zpěváka Becka společnost zaregistrovala na předávání cen Grammy v roce 2015, kdy od Prince přebíral cenu za nejlepší album roku a ještě než stihl otevřít pusu před miktofonem k děkovné řeči, vběhl na něj Kanye West, aby protestoval proti porážce Beyoncé. Už v té době však Beck pracoval na desce, která jako třináctá v řadě vychází v půlce října. Již teď si však můžete poslechnout pár ukázek z alba, které se od předešlého folkově laděného diametrálně odlišuje experimentálním popem, který jí dominuje.

Beck is back. A opět nezklamal.

No a vždycky můžete kliknout ve Spotify třeba na playlist “The best of 00’s”. Zazpívat si s Rihannou, Nelly Furtado (kde je jí konec?), Gwen Stefani “staré” známé hity a pořádně se vyblbnout. Třeba jako Lena Headey aka Cersie ze seriálu Hra o trůny v novém videoklipu Kasabian. Lenu, Kasabian i videoklip absolutně zbožňujeme!

P.S. – Pokud se ztrácíte v nové hudbě, playlistech na Spotify a videích na YouTube, Lorde je vždycky dobrou volbou. Od června, kdy vydala své album Melodrama, tím spíš. Od června na věky věků.


Zdroj: Pitchfork