Hudba jako terapie, aneb co poslouchat na podzim

/ Redakce Foto: Pinterest, Pitchfork

Za chvíli, až se listí zbarví do oranžova a následně opadá, přikryje naše podzimní stresy a deprese sněhová peřina vánočního shonu a únavy. Potřebujeme ale stavy úzkosti řešit četbou motivačních knih, vínem, prášky nebo návštěvou terapeuta? Někdy prostě stačí pustit si hudbu. Zachumlat se do ní jako do chlupaté deky. Nechat na sebe působit smutek skladeb, nebo naopak rozproudit krev v těle elektronickými beaty.

The National – Sleep Well Beast

Americká rocková skupina právě vydává v řadě své sedmé album s názvem Sleep Well Beast. Možná, že kapelu znáte podle skladeb, ze kterých vyzařuje impozantní drama. Poslední album do již zažitých melodií přináší chaos a více energie. Je plné opuštěného a klidného rozjímání, kdy už zpěvák Matt Berninger nezpívá o tom, jak si užívat života, ale jednoduše, jak ho přežít.

Někdy je potřeba “užít si” smutek a prožít ho s posledním albem této skupiny je ideální volba na sychravý večer.

Mount Kimbie – Love What Survives

Elektonické duo, které můžete slyšet naživo v listopadu v Meet Factory, sem přijede představit svou novou desku. Ta nese název Love What Survives. Oproti předchozí tvorbě působí více komplexněji, i co se samotného dua týká, které zní i více jako kapela. Skladby už nejdou označit za čisté elektro, ale mísí zde prvky post-punku a krautrocku (experimentální tvorby). Navíc zde můžeme slyšet i vokály od skvělého Jamese Blakea nebo Andrey Balency.

Pokud chcete před podzimem utéct, a to i doopravdy, tak Mount Kimbie jsou trefa do černého.

Beck – Colors

Naposledy zpěváka Becka společnost zaregistrovala na předávání cen Grammy v roce 2015, kdy od Prince přebíral cenu za nejlepší album roku a ještě než stihl otevřít pusu před miktofonem k děkovné řeči, vběhl na něj Kanye West, aby protestoval proti porážce Beyoncé. Už v té době však Beck pracoval na desce, která jako třináctá v řadě vychází v půlce října. Již teď si však můžete poslechnout pár ukázek z alba, které se od předešlého folkově laděného diametrálně odlišuje experimentálním popem, který jí dominuje.

Beck is back. A opět nezklamal.

No a vždycky můžete kliknout ve Spotify třeba na playlist “The best of 00’s”. Zazpívat si s Rihannou, Nelly Furtado (kde je jí konec?), Gwen Stefani “staré” známé hity a pořádně se vyblbnout. Třeba jako Lena Headey aka Cersie ze seriálu Hra o trůny v novém videoklipu Kasabian. Lenu, Kasabian i videoklip absolutně zbožňujeme!

P.S. – Pokud se ztrácíte v nové hudbě, playlistech na Spotify a videích na YouTube, Lorde je vždycky dobrou volbou. Od června, kdy vydala své album Melodrama, tím spíš. Od června na věky věků.


Zdroj: Pitchfork