Jak se žije, co se kupuje, kam a s kým se chodí ve městě italské módy a stylu? Kniha Šik po milánsku, jejíž autorkou je Fabiana Giacomotti, svižným a vtipným způsobem mapuje italské město Milán. Populárně naučná četba tak může sloužit jako ideální průvodce městem, které již po několik let udává nejen módu, ale také celkový životní styl.

Není pochyb o tom, že je to právě Milán, jež se v minulém století stal jednou ze čtyř hlavních tepen, ve které proudí módní nadšení, dvakrát ročně zde probíhají týdny módy a pochází odtud velká řada světově proslulých návrhářů.

Na 216 stranách a 14 přehledných kapitolách se díky mnohaletým zkušenostem novinářky, spisovatelky, ale také přednášející na jedné z římských univerzit Fabianě, dozvíte o Miláně skoro všechno. Skrývá v sobě tipy na nejromantičtější místa, oblíbená muzea a galerie, poradí, kde se dobře najíst, originálně nakoupit a výhodně přespat.

Pokud si nevíte rady, kde strávit příjemný večer, stačí se držet jednoduchého pravidla: „Nakoukněte dovnitř, pokud uvidíte, že se barmani a číšníci baví se zákazníky nebo mezi sebou navzájem, nebo si všimnete zvonku před barovým pultem, klidně vstupte.“

Nechybí ani krátké odstavce věnující se obchodům s košilemi či obuví, tajné adresy na trhy s těmi nejkvalitnějšími biopotravinami či nápovědy, kde si případně nechat opravit nejoblíbenější místní dopravní prostředek – kolo. Právě Milán je městem, ve kterém se vůbec poprvé úspěšně zavedl bike sharring.

Velice čtivý text je navíc doplněn o spoustu šarmantních fotografií Sary Nottové. Dozvíte se, jak vlastně taková Miláňanka vypadá, jaká dodržuje pravidla, a že moc dobře ví, že méně je někdy více. Stejně tak se podíváte na to, jak o sebe během dne pečuje a také následně k ní domů.„Vkus paní domu se obvykle hodnotí podle schopnosti, s jakou hromadí, vyřazuje či kombinuje zdánlivě neslučitelné kousky.“

Kniha Šik po milánsku by tak rozhodně neměla chybět v žádné knihovničce módních i cestovatelských nadšenkyň.

0145685

Pozn.: Děkujeme internetovému knihkupectví Knihcentrum za poskytnutí knihy k recenzi.

Foto: Knihcentrum.cz