4850961b897e6dad1227d2f9382aa230Patříte-li mezi ty, kdo svá novoroční předsevzetí nedodrželi déle než pár dní a cvičební dres nebo učebnici angličtiny jste už odložili a naopak si naložili talíř sladkostí, věřte, že nejste sami. Svá předsevzetí dodrží podle průzkumů jen asi 20% lidí. Ti ostatní ale nemusejí čekat zase až na další silvestrovský večer, vždyť začít můžete kdykoli, ať je leden, prázdniny, pondělí nebo třeba pátek. A my vám dáme pár rad, jak to tentokrát vydržet co nejdéle.

1. Předsevzetí, ať je novoroční nebo ne, si dáváte pro sebe a sobě samé, nikomu jinému. Vy sami si musíte být jisti, že to chcete a vy sami musíte chtít to či ono dodržet. Opakujte si také stále dokola, co dobrého vám přinese, pokud vydržíte.

2. Soustřeďte se jen na jeden cíl, více úkolů by vás jen rozptylovalo a ochabovalo vaši vůli. Až dosáhnete kýženého výsledku, dejte si další cíl a postupujte pomalu, nikam přeci nespěcháte.

3. Vytvořte si strategický plán, tabulku, seznam jež si budete odškrtávat vždy, když splníte. Získáte tak dokonalý přehled o svém postupu.

4. Nebuďte v tom sami. Ať se jedná o hubnutí, vzdělávání se nebo třeba nacházení nového zaměstnání či skoncování s cigaretami, budete potřebovat oporu svých blízkých. Požádat o pomoc není hanba!

5. Odměňte se něčím co máte rádi za každý postup k vašemu cíli.

A jak je na tom s předsevzetím Iconiq a další zajímaví lidé?

Cristina Pasquini (redaktorka Iconiq.cz)
Já si žádná předsevzetí nedávám, aby mě nedemotivovalo, že je neplním. Raději si během roku stanovuji menší cíle, které dodržím.

Honza Pokorný (stylista)
Předsevzetí si nedávám, když chci něco změnit, snažím se na tom pracovat hned. Ne od 1. ledna ani od pondělí. A letošní Nový rok se s žádnou mojí touhou po změně také nepotkal. Snad jen jeden rest, který se mi dlouhodobě nedaří splnit – jsem věčným začátečníkem ve francouzštině a rád bych se posunul. Tak třeba v únoru nebo březnu

Šárka Grygarová (vizážistka)
Já jsem si dala předsevzetí, že letos uběhnu půlmaraton za 2:30 a budu mít naběháno 500 kilometrů dříve než loni. A běhám, takže zatím plním:-)

Magdalena Bekeská (make-up a hair stylistka)
Letos jsem si dala předsevzetí vynechat ze zdravotních důvodů ze svého jídelníčku laktózu a lepek. Abych to vydržela, začala jsem nenápadně bez nich vařit celé rodině.