Čtení jako oddychová, ale zároveň produktivní činnost

Většina lidí se vymlouvá, že čtení knih je ztráta času, raději půjdou pracovat a dělat něco užitečnějšího. Ale věděli jste, že knihy stimulují náš mozek? Že nám vytváří nové pohledy na věc, dosud neobjevené myšlenky a nové nápady? Je to ve skutečnosti produktivní činnost.

Někteří lidé si chtějí po dlouhém dni odpočinout, a tak si jednoduše zapnou televizi. Někdo bere jako formu relaxace běh, cvičení nebo procházky. A někdo si už nedokáže představit, že by bez knížky před spaním usnul. Takových lidí je v dnešní době málo, ale přece jenom. Knihy rozvíjí fantazii, slovní zásobu, zlepšíte si tím dokonce podvědomě pravopis. U knih si vytváříte příběh takový, jaký si představujete ve Vaší mysli. Do knihy se čtenář musí vcítit. Můžete se vžít do hlavní postavy, do zvířete, napojit se na jejich pocity a prožívat knihu, jako kdybyste v ní byli Vy.

Knihy nám rozvíjí mozkovou aktivitu a je neuvěřitelné, jak si cokoliv můžeme barvitě představit přímo v naší hlavě. Někteří lidé objevili kvůli knihám podstatu svého života, co chtějí v životě dělat, jak se chtějí živit a někomu čtení pomohlo k zásadním životním rozhodnutí.

Porozumění

Čtení knih podporuje porozumění člověka. Díky tomu můžeme budovat svá postavení a naslouchat lidem v našem okolí. V dnešní době máme tolik dostupných literárních žánrů, že si vybere opravdu každý čtenář.