Jak naše vztahy ovlivňují moderní technologie?

/ Redakce

Erotické smsky vystřídaly emoji, které si posíláme snad stokrá za den, přestali jsme si volat, bavit se. Můžou za to moderní technologie nebo my sami?

Chytré telefony a tablety nám umožňují být s partnerem v podstatě v neustálém kontaktu. Ta vzácnost, kdy vám přijde jedna smska za den, je zcela a asi nadobro pryč. Z dobrého sluhy se tak stává velmi špatný pán.

Ganni+top+and+coat+AW14,+RODTNES+fold+over+purse,+iPhone+5c

Ano, je sice dobré, že nemusíte trnout strachy, kde ten druhý zrovna je a co tam dělá. Jako tomu bylo za dob našich rodičů. Jenže nevytrácí se pak to kouzlo? Opravdu potřebujete být s tím druhým neustále ve spojení? Říkat mu každou hloupost, která se vám za den stane? Když se pak večer sejdete doma, už si asi nemáte tolik co říct, že?

A ten kdo vymyslel na messengeru “zobrazeno”, udělal dobrou i špatnou službu zároveň. Teď už není úniku. Vyžadujete po partnerovi okamžitou odpověď? A další věc, o čem že si ty zprávy píšete? Většinou nic důležitého, že? Nebylo by lepší omezit společnou konverzaci na jednu dvě zprávy denně? A nebo vůbec nic?

la-modella-mafia-Milan-fashion-week-street-style-via-style-580x386

Ve zprávách navíc často dochází k hloupým nedorozuměním. Mnohdy myšlenku pochopíme úplně jinak než bylo zamýšleno.

dd0450a8d5ee9e4721263781566cce95

Když spolu jdete na rande, stejně jste každý duchem někde jinde a věnujete svou pozornost někomu jinému. Upřímně, tohle je vážně úlet! Vyhlašujeme proto partnerský technologický detox! Jdete do toho s námi?

landscape-1470141625-gettyimages-509941728

Foto: Pinterest