Jak získat pozitivní přístup k životu?

/ Redakce

Jen co ráno vstanete, stihne vás naštvat hned několik věcí. I třeba takové maličkosti, jako je docházející káva, špatné počasí, nebo vaše nezkrotné vlasy. Je tak naprosto jasné, jaký budete mít den. Tedy aspoň vám samotným. Máme pro vás několik typů, jak získat pozitivní přístup k životu. Protože, co si budeme povídat, není nic nepříjemnějšího, než šíření negativních vln kolem sebe.

Smiřte se sama se sebou

Přestaňte se už pro jednou se všemi srovnávat a smiřte se sama se sebou. Mít vzor, nebo motivaci určitě není od věci. Neznamená to ale, že se upnete na život někoho jiného a zapomene na ten vlastní. Jste jaká jste, tak už se konečně začněte mít ráda! To, že se neustále budete s ostatními srovnávat, závidět jim, nebo je pomlouvat, vám ke štěstí nepomůže. Naopak. Vy se budete cítit ještě hůř. Věnujte se více sama sobě, věřte si, zlepšujte se, nebo se učte nové věci. Nic víc vám nedodá ztracenou sebedůvěru tak, jako když zvládnete to, čeho jste se celou tu dobu bála. Máte strach z řízení, nebo se necítíte dobře v neznámém kolektivu? Přihlaste se do dodatečných kurzů autoškoly, nebo si kupte členství do tanečního kurzu. Budete se divit, jak dobře takhle léčba šokem funguje!

Zdraví životní styl

Vše se odvíjí od vašeho životního stylu. Jestli nesportujete, jíte nepravidelně a máte zálibu ve fastfoodech, není se čemu divit, že negativní myšlení je u vás na denním pořádku. Začněte se zajímat více o to, co jíte. Nejen, že se vám zlepší postava, vlasy, nebo pleť, ale také vaše nálada. Stejně jako se sportem. Není nic lepšího, než si vyčistit hlavu běháním, plaváním, nebo třeba kick boxem a zavalit se vlnou endorfinů.

Snímek obrazovky 2017-04-24 v 15.12.50

Připravujte se

Štěstí přeje připraveným! A my s tím jen souhlasíme. Pokud se neustále stresujete kvůli tomu, že nestíháte, celý den nejíte, nebo máte outfit, ve kterém se necítíte dobře, zastavte se. Zhluboka se nadechněte a tyhle situace si už pro jednou zakažte. Naučte se připravovat si věci předem, uvidíte, že vás to nebude stát víc času, než jste si mysleli. A hlavně – přestane se celý den za něco proklínat.

Meditujte

Umět opravdu relaxovat je někdy umění. Tím myslíme jen opravdu uvolnit mysl, zapomenout na negativní myšlení a veškerou elektroniku a dát prostor jen sobě samým. Vyzkoušejte meditační cvičení, nebo se přihlaste do kurzů jógy. Uvidíte, jaké zázraky se začnou s vaší myslí dít!

Radujte se z maličkostí

Kdy naposled jste měli z něčeho radost? Pokud nejste schopni do 10 sekund odpovědět, je pravděpodobné, že to ani neumíte. A přitom stačí tak málo! Začněte se více dívat kolem. Třeba si všimnete té nové kavárny za rohem a zpříjemníte si den dobrou kávou. Opravdu stačí tak málo. A rozhodně neplatí, že radost musíte mít jen z materiálních věcí – naopak. Zážitky a pocity jsou daleko víc, než drahé šaty.

Foto: Pinterest.com