Branické skály

Stačí popojet jen 10 minut ze Smíchova a dostanete se do bezprostřední blízkosti Branických skal. Ty mají dvě části – samotné Branické skály s lesoparkem Dobeška a Školský vrch. Vede tudy naučná stezka a na vrcholu najdete vyhlídkovou plošinu, za níž stojí architekt David Vávra. Někoho zaujmou i fosilie!

Zřícenina Baba v Dejvicích

Nad Babskými skalami v Praze 6 najdete zříceninu, jejíž původ není jasně známý. Pravděpodobně jde o pozůstatek viničního lisu z roku 1622. Působivější než samotná zřícenina je ale nádherný výhled na město a řeku Vltavu, tak když si přivstanete, východ slunce zde opravdu stojí za to!

Cihelna v Bažantici

Jednodušší už to být nemůže – cihelna v Bažantici se nachází nedaleko stanice Kolbenova na metru B. Připravte se jen na pětiminutový výšlap na kopec, který zvládne i skrz na skrz městský člověk. Kromě neobvykle tvarovaných skalních útvarů a pískovců vám tato chráněná geologická památka nabídne také skvělý výhled na Prahu.

Naučná stezka Barrandovské skály

Ideální odpolední výlet nabízejí Barrandovské skály. Vede tudy šestikilometrová naučná stezka, kterou volným tempem stihnete za dvě hodiny. Cesta začíná u Barrandovského mostu, pokračuje přes samotné skály, a cestou uvidíte také bývalé chuchelské lázně. Součástí je i Mariánský pramen v Malé Chuchli a výlet zakončeníte v Chuchelském háji.

Foto: Kudy z nudy, Pražské výhledy, Wikipedia