Jagger v obou písních reaguje na aktuální politickou situaci, a proto s nimi nechtěl čekat na celé album Rolling Stones, jehož vydání je naplánované na příští rok. Skladby začal frontman slavné rock’n’rollové kapely psát v dubnu a inspiroval ho hlavně odchod Velké Británie z Evropské unie i uprchlická krize.

O první vydané skladbě, nesoucí název England Lost, zpěvák řekl: „Je to o pocitu, že žijeme v obtížné době. O nevědomosti, kde jste a pocitu nejistoty. Tak jsem se cítil, když jsem píseň psal.“ Na skladbě se podílel i uznávaný rapper Skepta, a Jagger tak potvrdil pověst hudebníka, který navzdory svému vysokému věku dokáže držet krok s dobou. Text vyjadřuje znepokojení a pesimismus, klip je celý v černobílých barvách s estetikou klasických bondovek.

V klipu k druhé vydané skladbě, Gotta Get A Grip, si hlavní roli zahrála herečka a umělkyně Jemima Kirke, kterou můžete znát jako Jessu z populárního seriálu HBO Girls. Píseň, která je z obou vydaných hudebně rozhodně nápaditější, doprovází klip, jenž se odehrává ve zpoceném klubu. Video je plné fyzična a Jemima tu se zapálenou cigaretou tančí přesně tak, jak ji známe z Girls. Jemima Kirke se k estetice Micka Jaggera a Rolling Stones naprosto hodí, navzdory tomu, že je o několik generací mladší. Její otec, bubeník Simon Kirke, se kdysi dokonce podílel na skladbě Shattered.