Nový Zéland: Taupo Huka Lodge

Poklad, jaký si zaslouží střežit. Pokud i vy takto vnímáte své nejdražší, byl by hřích je neseznámit s unikátní hidden gem Nového Zélandu. Místo obklopené zelení u tyrkysových vod řeky Waikato s více než 90letou historií se stalo ve svých počátcích oblíbenou destinací zejména pro muškaření neboli fly fishing, za nímž sem cestovali i členové královské rodiny. Kouzlo genia loci dokonale dokreslil britský koloniální styl interiérů designérky Virginie Fisher, jejímž nejpůsobivějším počinem je elegantní Alan Pye Cottage. Komfort je zde opravdu na prvním místě, a to i v poznávání. Vaše dobrodružství může začít už za svítání – nasedněte do helikoptéry a během privátního letu se vám odhalí ostrov z jedinečné perspektivy. Pojmout fascinující přírodní scenérie trojice kráterů vulkánů, horských vrcholů protkaných vodami řek, jezera Taupo a vodopády Huka Falls je nesnadný úkol, ale při mezipřistání na břehu řeky Rangitikei s douškem šampaňského při brunchi se o to můžete přinejmenším pokusit.

Itálie: Sextantio Le Grotte della Civita

Absolutní útěk z civilizace. Vesnička Matera je jako přeobraz poetiky italského venkova a právě tady se nachází hotel Sextantio Le Grotte della Civita, který zaujímá prostě, ale působivě řešené jeskyní prostory. Spojení s historií a náladou místa je díky autentickému prostředí maximální a absence podnětů moderního světa funguje jako katalyzátor romantiky. Zátiší s minimalistickým vybavením ze dřeva s patinou pozvedá kouzlo živého ohně v krbech a na loučích, které kreslí snové obrazy na časem vybělené kamenné klenby. Osvobozující skromnost celého konceptu se ovšem nevztahuje na servis, součástí hotelu je gourmet restaurace v prostředí kostela ze 13. století s dotaženou italskou kuchyní a stylové spa, v němž spirituální úroveň celého místa ještě lépe vynikne. Pokud vidíte volný čas ve dvou trochu aktivněji, můžete si zapůjčit kola na průzkum okolí nebo třeba využít možnosti privátního kurzu vaření s následnou privátní večeří.

Mexiko: Las Ventanas al Paraiso

Divoký temperament mexického pobřeží zkrocený koloniální architekturou i starožitnými detaily. Las Ventanas al Paraiso znamená v překladu Okna do ráje a ten, kdo toto pojmenování vymyslel, nebyl daleko od pravdy. Resort na pozadí pouštní krajiny nad zátokou Los Cabos kombinuje portfolio apartmá s velkorysými terasami s nabídkou výjimečných vil, jejichž energickou sofistikovanost dotváří nábytek z vyřezávaného dřeva, nákladné látky a dech beroucí výhledy směřující do mořských vln a tropických zahrad. Čtvero rozdílně zaměřených restaurací dává na výběr, jaký rytmus dáte každému ze svých dní v Los Cabos, ať už preferujete privátní napjatou romantiku v intimním prostředí fine dinning podniku La Cava nebo v rytmech salsy pulzující tequilla & ceviche bar. Samozřejmostí je spa, které se z principu věci soustředí na párové procedury.