Poznejte se

Není pravda, že cestování jen se sebou je nudné a pouze pro lidi bez partnerů nebo smolaře, s nimiž nikdo nechce jet. Neřiďte se takovými mýty. Sólo cestování je skvělou příležitostí, jak poznat něco nového, ale především jde o lepší poznání sebe sama. Využijte příležitost, jak si osvěžit mysl, odpočinout si od všednosti, seznámit se s novými lidmi a získat zážitky na celý život.

Dovolená podle představ

A co je jedno z největších pozitiv? Nemusíte se nikým řídit. Naplánujte si vše podle sebe. V kolik hodin vstávat, co byste rádi viděli, jestli se vůbec chcete hnát za tím vidět toho co nejvíc či jestli byste raději meditovali v horách. Cestování o samotě je skvělým způsobem, jak si udělat čas pouze pro sebe.

Nečekaná setkání

Cestování o samotě neznamená totální izolaci. Naopak. Otevřete v sobě doposud nepoznané a nebojte se navazovat kontakty s náhodnými cizinci nebo jinými cestovateli. V dnešní době, kdy jsou všichni uzavřeni do sebe, to sice nebude lehké, ale podobně smýšlející lidé a minimálně někteří místní budou zcela jistě vstřícní a rádi se ponoří do hovoru.

Organizovaně sami

Už o cestě o samotě seriózně přemýšlíte, ale nevíte, kde začít? Pokud si netroufáte vyjet rovnou na vlastní pěst, zkuste využít velké množství organizovaných výjezdů do zahraničí. Milujete jógu? Vyrazte na kurz jógy na Bali. Chtěli byste pobýt v džungli? Přihlašte se jako dobrovolníci na work campy po celém světě. A co takhle zlepšit se v jazycích? Vypravte se na jazykový kurz do Španělska.

Objevujte

Příležitostí, jak v dnešní době vycestovat, je opravdu hodně. Ze dne na den se můžete rozhodnout a o 24 hodin později už budete na druhém konci světa. Je to osvobozující, ale zároveň děsivé. Ale to k tomu patří. Možností je opravdu nespočet, tak neváhejte a alespoň jednou za život někam vyrazte sami. Kamkoliv. Nic neuteče a bude to za to stát. A nezapomeňte, že nikdy nevíte, koho potkáte!

Foto: Pinterest