Karlovarský festival očima sociálních sítí

/ Redakce

Jubilejní filmový festival v Karlových Varech je u konce. Jak se říká, “tak zase za rok.” Jen, nebylo by hezké vidět na červeném koberci jiné tváře než ty tradiční, které ani během roku nic moc nepředvedly?

Karlovarský festival uzavřel své brány a začal se ihned připravovat ročník s číslem 51. Mimořádná herecká legenda, ikona, skromná dáma s obrovským talentem a charisma na rozdávání Iva Janžurová převzala cenu prezidenta festivalu za přínos české kinematografii. Hlavní soutěž vyhrál americký film Bob a stromy. Českým úspěchem bylo vítězství dokumentu Mallory režisérky Heleny Třeštíkové. Cenu pro nejlepší herečku si odnesla Alena Mihulová a v mužské kategorii Kryštof Hádek. Velká americká hvězda Richard Gere se poklonil prezidentovi a odjel si prohlédnout pracovnu skutečného bývalého prezidenta Václava Havla. Rozdával úsměvy na počkání a vypadal velmi spokojeně. Asi i díky tomu, že nemá ani tušení, že v naší zemi do Karlových Varů jezdí stále stejné tváře, které přitahují hlavně bulvár a ostrou kritiku módní kritičky Františky Čížkové, kterou celebrity nemilují, ale bez jejích slov by vlastně ani neexistovaly.

IMG_4080

Letošní festival byl více, než kdy jindy ostře sledován na sociálních sítích. Každý se snažil ulovit fotografii s hvězdou filmového průmyslu a obratem sdílet na Instagramu. Hvězdy se nespoléhaly jen na paparazzi a oblíbená selfie rády umisťovaly na své profily samy. Instagram letos ukázal jinou realitu a atmosféru tohoto významného festivalu, který české celebrity mění na levný cirkus. Podle obrázků skutečných návštěvníků se jedná o mimořádný zážitek se skvělou atmosférou.

IMG_4201

Jelikož jsme módní magazín, je pro nás sledování rób a outfitů prací i zábavou. Těší nás, že stále více českých návrhářů prosazuje svou práci na tomto festivalu. I když občas se to ale zkrátka nepovede. Jsem velkým fanouškem Zuzany Kubíčkové, ale šaty, které oblékla tvář její kampaně a úspěšná herečka Táňa Pauhofová na závěrečný ceremoniál, byly velkým přešlapem. Táňa vše navíc “zazdila” výběrem doplňků. Naopak na tiskové konferenci vypadala v modelu od Zuzky naprosto báječně.

Táňa Pauhofová

Táňa Pauhofová

Další herečka striktně reprezentující (kromě premiéry filmu Dior a Já) českou módu je Martha Issová, která na červený koberec vyrazila v modelech od návrhářského dua Chatty. Martha je sympatická dáma, která vše vynese do optimistických dimenzí, a tak Chatty mají velké štěstí, že oblékají právě ji.

Martha Issová

Martha Issová

I když nejsem fanynkou Andrey Verešové, protože nějak nevím, čím si svou popularitu a post celebrity zasloužila, její roba na Moët party patřila bezkonkurenčně mezi ty nejlepší. Tak uvidíme, jak to bude příští rok, protože Andrea jistě nevynechá ani další ročník a své kufry bude bezpochyby plnit po celý rok.

Andrea Verešová

Andrea Verešová

50. ročník karlovarského filmového festivalu je u konce, ať žije ten 51. ročník a prosím, zkuste světu dokázat, že tento národ má skutečné ikony, které něco dokázaly. Výjimečné osobnosti, které se umí nejen hezky obléct a popíjet drahá vína, ale mohou být pro nás i inspirací.

Foto: Profimedia.cz; Instagram