Karlovarský festival uzavřel své brány a začal se ihned připravovat ročník s číslem 51. Mimořádná herecká legenda, ikona, skromná dáma s obrovským talentem a charisma na rozdávání Iva Janžurová převzala cenu prezidenta festivalu za přínos české kinematografii. Hlavní soutěž vyhrál americký film Bob a stromy. Českým úspěchem bylo vítězství dokumentu Mallory režisérky Heleny Třeštíkové. Cenu pro nejlepší herečku si odnesla Alena Mihulová a v mužské kategorii Kryštof Hádek. Velká americká hvězda Richard Gere se poklonil prezidentovi a odjel si prohlédnout pracovnu skutečného bývalého prezidenta Václava Havla. Rozdával úsměvy na počkání a vypadal velmi spokojeně. Asi i díky tomu, že nemá ani tušení, že v naší zemi do Karlových Varů jezdí stále stejné tváře, které přitahují hlavně bulvár a ostrou kritiku módní kritičky Františky Čížkové, kterou celebrity nemilují, ale bez jejích slov by vlastně ani neexistovaly.

IMG_4080

Letošní festival byl více, než kdy jindy ostře sledován na sociálních sítích. Každý se snažil ulovit fotografii s hvězdou filmového průmyslu a obratem sdílet na Instagramu. Hvězdy se nespoléhaly jen na paparazzi a oblíbená selfie rády umisťovaly na své profily samy. Instagram letos ukázal jinou realitu a atmosféru tohoto významného festivalu, který české celebrity mění na levný cirkus. Podle obrázků skutečných návštěvníků se jedná o mimořádný zážitek se skvělou atmosférou.

IMG_4201

Jelikož jsme módní magazín, je pro nás sledování rób a outfitů prací i zábavou. Těší nás, že stále více českých návrhářů prosazuje svou práci na tomto festivalu. I když občas se to ale zkrátka nepovede. Jsem velkým fanouškem Zuzany Kubíčkové, ale šaty, které oblékla tvář její kampaně a úspěšná herečka Táňa Pauhofová na závěrečný ceremoniál, byly velkým přešlapem. Táňa vše navíc “zazdila” výběrem doplňků. Naopak na tiskové konferenci vypadala v modelu od Zuzky naprosto báječně.

Táňa Pauhofová

Táňa Pauhofová

Další herečka striktně reprezentující (kromě premiéry filmu Dior a Já) českou módu je Martha Issová, která na červený koberec vyrazila v modelech od návrhářského dua Chatty. Martha je sympatická dáma, která vše vynese do optimistických dimenzí, a tak Chatty mají velké štěstí, že oblékají právě ji.

Martha Issová

Martha Issová

I když nejsem fanynkou Andrey Verešové, protože nějak nevím, čím si svou popularitu a post celebrity zasloužila, její roba na Moët party patřila bezkonkurenčně mezi ty nejlepší. Tak uvidíme, jak to bude příští rok, protože Andrea jistě nevynechá ani další ročník a své kufry bude bezpochyby plnit po celý rok.

Andrea Verešová

Andrea Verešová

50. ročník karlovarského filmového festivalu je u konce, ať žije ten 51. ročník a prosím, zkuste světu dokázat, že tento národ má skutečné ikony, které něco dokázaly. Výjimečné osobnosti, které se umí nejen hezky obléct a popíjet drahá vína, ale mohou být pro nás i inspirací.

Foto: Profimedia.cz; Instagram