Když kluk fotí holku: Stydlivé fotky, které rozesmály svět

/ Redakce

Ne každá žena se ráda fotí. Jsme stydlivé, připadáme si často nefotogenické, ošklivé nebo dokonce tlusté, zrovna jsme se nenalíčily nebo se nám prostě jen v tu chvíli nechce hopsat před foťákem. Ale ruku na srdce, nemrzí vás pak také, že nemáte vlastně žádnou fotku na památku? Montrealský fotograf Mikael Theimer vyřešil problém své přítelkyně s vtipem a nafotil jí sérii dokonale stydlivých fotek.

i-keep-trying-to-photograph-my-girlfriend-but-she-wont-let-me-6__880Všechno začalo fotkou u červených garážových vrat. Mikael viděl skvělou kompozici a proto požádal svou přítelkyni Marion, aby mu u dveří zapózovala. Jenže Marion se nerada fotí a tak se chvíli nechala přemlouvat a pak si pózování vysvětlila po svém. Postavila k foťáku zády a bylo to. “Přišlo mi to legrační ale nechtěl jsem se hádat. A tak jsem Marion vyfotil čelem ke zdi. Když jsem pak dal fotku na facebook a připsal k ní, že moje přítelkyně nesnáší pózovat mi, mělo to spoustu pozitivních ohlasů,” říká o vzniku série stydlivých snímků autor.
Snímky prý někdy vznikají spontánně, jindy se fotografovi líbí scéna a proto přítelkyni požádá, aby se do kompozice nastavila tak, jak to sama cítí. Vznikají tak hravé, legrační i velice emotivní snímky, které mohou být inspirací pro ostatní stydlivky.