Využijte poslední týdny roku na maximum!

Dožeňte resty

Pokud jste všechna svoje předsevzetí tak trochu zanedbali a teď už máte pocit, že to do konce roku prostě “nějak dokelpete” a začnete až v lednu, tak to nedělejte. Nic nevzdávejte a dejte se do toho, ještě máte spoustu času. Chtěli jste začít chodit do posilovny, ale nějak to nedopadlo? Kupte si permanentku ještě teď a začněte. Plánovali jste více cestovat? Ještě teď si naplánujte výlet a někam jeďte. Ať si můžete rok 2017 zapsat jako úspěšný.

Rozdělte si den na časové úseky

Pamatujete na film Hudbu složil, slova napsal, kde se hlavní hrdina v těle Hugha Granta svěřuje, že si den rozděluje na krátké čaosvé úseky? Udělejte to stejně! Pokud máte příliš mnoho úkolů nebo aktivit, které chcete za den stihnout, vytvořte si striktní program. Úseky přitom můžou být tak dlouhé, jak vám nejvíce vyhovuje a jak to odpovídá vašim úkolům (30 minut nebo třeba klidně 2 hodiny).

Nic nedělejte déle a snažte se čas využívat co nejefektivněji. S vidinou blízké cílové čáry (31. prosinec) se vám budou úkoly plnit snadněji a budou vás i více bavit. Pokud si navíc tento systém zažijete, bude se vám nový rok startovat mnohem lépe.

Neodkládejte plány

Pokud už teď víte, že byste chtěli od nového roku s něčím začít, pak nečekejte do ledna a začněte už teď. Neodkládejte zbytečně úkoly na ono osudové datum, budou vám pak připadat mnohem větší a obtížnější a budou vás jednoduše mnohem víc děsit.

Začněte do konce roku alespoň s jednou novou aktivitou. Máte na to teď více času a klidu (po dovolených). Navíc se vám pak bude v novém roce mnohem lépe navazovat, budete mít základy na kterých můžete snadno stavět.

Každý týden udělejte něco, co jste už dlouho plánovali

Pokud máte také svůj bucketlist (seznam věcí, které chcete vidět, zažít nebo udělat) pak je nejvyšší čas s ním něco udělat! Až do konce roku si každý týden odškrtněte alespoň jednu položku ze seznamu. Může to být cokoli, klidně začněte jednoduchými položkami jako třeba ochutnat dobré sushi nebo jet na výlet někde ve vašem okolí, kde jste nikdy nebyli.