Když vezmete starý příběh, otočíte jej a zpracujete z naprosto jiného úhlu s moderní technologií a patřičnými efekty, maskérským uměním i precizními herci, přichystáte tak divákům absolutní filmovou lahůdku. Přesně takto pojal děj Šípkové Růženky režisér Robert Stromberg, avšak nazval jej Maleficent. V našich kinech pohádku najdete pod titulem Zloba: Královna černé magie.

Maleficent4

Lidské a lesní království skýtá mnoho bojů a konfliktů, načež si královna Zloba hnaná touhou po pomstně uvědomí, že by Aurora (Elle Fenning) – dcera krále – mohla být podnětem k usmíření obou království. Diváky nečeká nic jiného, než nemilosrdná snaha této představě zabránit. Královna Zloba, v podání Angeliny Jolie, uvrhne na Auroru krutou kletbu. Původní předlohu sice tvoří pohádka bratří Grimmů, avšak mnoho prvků je podobných spíše právě Šípkové Růžence.

Maleficent6

Vytvořit postavu Maleficent nebylo nic jednoduchého. Samotný výběr kostymérů a maskérů si žádal vysoká esa, která budou schopná vytvořit něco netradičního, neokoukaného a především ne stereotypního. Rohy, křídla, silikonový nos, uši i tváře jsou součástí jednoho z hlavních kostýmů, Jolie tak vypadala jako skutečný dareba. Vše bylo třeba dělat ke spokojenosti všech, a jelikož měla při natáčení Jolie své děti u sebe, kostyméři zvolili magnetické rohy, které si mohla v případě nouze kdykoliv rychle sundat.

Maleficent3

Kostýmy, ve kterých Jolie hrála, byly vytvořeny z kůže, peří a kostí v souladu s myšlenkou, že postava Maleficent je nelidská. Nechyběly obojky, prsteny, brože ani náramky, vše samozřejmě živočišného původu. Tentokrát však tým vynechal typickou zelenou barvu pláště, který k této královně patří. „Stále jsme chtěli, aby vypadala pěkně a atraktivně,“ řekl Rick Baker, profesionální maskér.

Speciální make-up efekty Arjen Tuiten a Ricka Bakera, šikovné ručičky osobní maskérky Angeliny Jolie, Toni G a geniální nápady kostýmního výtvarníka Roba Goodwina dohromady vytvořily krásnou a zlou královnu zároveň. Pokud vás zajímá, jak dlouho trvalo aplikovat make-up Angeliny, pak to bylo zhruba tři hodiny každý den. Nemluvě o jeho následném odstranění. Natáčení probíhalo 70 dní, každý den 16 hodin v kuse.

Maleficent1

Hnací silou pro vytváření kostýmů i make-upu byla právě oblíbená herečka a díky její kráse se mohli kostyméři více vyřádit. Nakonec tak nešlo jen o proces filmové tvorby, ale zároveň o zřetelný kousek módy. Goodwin se nechal slyšet pět chválu na celkové vědomosti Angeliny „Byl jsem docela ohromen tím, kolik znalostí Angelina měla. Opravdu věděla, kudy se musí charakter postavy ubírat.  Měli bychom se k ní vrátit s něčím mnohem těžším.“

Maleficent2

Není pochyb, že filmová role samotné Angelině po delší filmové pauze opravdu sedla. A tak pokud nevíte, co s načatým víkendem, zajděte si třeba právě na nové zpracování dobře známého pohádkového příběhu.

Foto: Pinterest.com