Hlavní myšlenkou stand-up show Limboland je střet mezi naším vnímáním života a tvrdou realitou, která s oblibou přidá ještě pár kopanců navrch. Bill nedá publiku vůbec vydechnout, kromě mluveného slova servíruje v rychlém tempu také geniální hudební kusy – od protest songu přes srdcervoucí country až po nejpomalejší verzi písně Happy Birthday, jakou jste kdy slyšeli. Připravte si bránice, protože Bill patří k tomu nejlepšímu, co současná scéna stand up komedie nabízí!

limboland-press-image-01-c-andy-hollingworth

 

Bill navštívil Prahu poprvé před dvěma lety, kdy se svou show Qualmpeddler nadchl totálně vyprodaný sál pražského divadla Hybernia. Během své tehdejší návštěvy vysvětlil, proč v posledních letech dává jednoznačně přednost stand-up před svými dalšími profesními aktivitami: „Stand-up zahrnuje všechno, co dělám rád. Je tam hraní, jsou tam skeče, přízvuky, hudba, kontakt s publikem. Prostě všechno v jednom.“

limboland-press-image-02-c-andy-hollingworth

Bill Bailey je držitelem ceny British Comedy Award. Kromě sitcomu Black Books, hrál v seriálu BBC1 Jonathan Creek, ve vánočním speciálu Doctor Who, v dramatu Skins a má za sebou řadu různorodých televizních aktivit. Dlouhodobě podporuje charitativní organizace (International Animal Rescue, The Sumatran Orangutan Soceity, Bowel Cancer UK a další). Má čestný doktorát z australské univerzity Sunshine Coast v Queenslandu za významný přínos k zlepšování životního prostředí na planetě.

limboland-press-image-03-c-andy-hollingworth

„Bailey je virtuóz. Exkluzivní přehlídka komediálních stylů od hudby až po alternativní komedii.“ (Sunday Times)
„Inteligentní a zábavný. Vzrušující mysl. Dechberoucí.“ (Metro)
„Bailey je ve hře. Na jejím vrcholu.“ (The Times)

limboland-press-image-05-c-andy-hollingworth

Bill Bailey: Limboland, 26. září v 20:00, Praha (Lucerna – velký sál). Představení je v angličtině, bez tlumočníka. Vstupenky jsou v prodeji na na www.ticketpro.cz.

Foto: Archiv firem