Charli XCX, autorka hitů Break The Rules nebo Boom Clap, celý videoklip navíc zabalila do trendy millennial pink, tedy “barvy dneška”. A stejně aktuální je i tematika: Rolí genderových stereotypů v našem životě se zabývá nejedno médium. Kluci se tak zde například mazlí se štěňaty, leží v záplavě červených plátků růží, umývají auto, přelévají lívance javorovým sirupem – ale hlavně se u všeho tváří co nejvíce svůdně. Videoklip analyzuje i uznávaný hudební server Pitchfork, který počin Charli XCX vidí jako ukázku takzvané alternativní maskulinity.

Elektropopové ikoně, která v minulosti spolupracovala s interprety jako jsou MØ, Lil Yachty nebo Rita Ora, se podařilo rozproudit vášnivou diskuzi. A to hlavně o tom, jak je v dnešním světě nahlíženo na mužství a ženství a jak se tento pohled v čase proměňuje. Teď už se ale sami na videoklip podívejte a užijte si male gaze (= prezentace žen jako objektů mužské touhy) naruby.

Boys se blíží na YouTube k téměř třiceti milionům zhlédnutí a Charli XCX zveřejnila také zákulisní scény z natáčení. Koukněte se, jak vše probíhalo: