Manolo: The Boy Who Made Shoes For Lizards

Viděli jste výstavu v pražském Muzeu Kampa? A nebo jste se už dávno, stejně jako Carrie Bradshaw, zamilovali do unikátních střevíčků Manolo Blahnika? Nyní se můžete podívat na dokument o jeho životě a tvorbě, který je proložen spoustou rozhovorů například s Naomi  Campbell, Annou Wintour nebo Rihannou.

Zara: The Story Of The World’s Richest Man

Věděli jste, že majitel Zary Amancio Ortega, je jeden z nejbohatších lidí na světě? A vůbec nejbohatší maloobchodní podnikatel? Také se velmi nerad ukazuje na veřejnosti a je znám tím, že vede velmi normální způsob života, žádné výstřednosti, jachty, hrady a zámky, alespoň co by veřejnost věděla. Jediné, co víme, je, že si každou minutu vydělá přibližně 761 amerických dolarů. Tento dokument poskytuje exkluzivní vhled do vnitřního fungování značky Zara od jejích skromných začátků po dnešní každodenní shon.

Dior a já

Pokud se vám nechce čekat na nové filmy, doporučujeme snímek Dior a já. Dokument zaznamenává období v roce 2014, kdy se novým uměleckým režisérem stal Raf Simons. Za přítomnosti diváků tak vzniká nová přehlídka haute couture, ale zároveň se zde odvíjí i příběh o lásce k umění, řemeslu a módě.